Sportkiadás, 1939/2

1939-09-17

Beregszász, szept, 17. Ózdi VTC-Beregszászi FTC 6:0 /3:o/. NBB nérkőzés. "'9p w» é mm ' NBB mérkőzések: f|gf Postás SE-Budakalászi MOVE 7:3 /3:l/, Lóversenytér. J|j Biró: Ohernyák. A gólokat Csere /4/, Zombori, Békés és Gyarmati, il­letve Lencsés /s/ és Nagy lőtte. ÉpI Weiss Manfréd FC-MÁVAG 2:1 /0:l/, Kőbányai ut. Biró: Antai. A gólokat Tóth és Rökk, illetve Scbefelin lőtte. Vasas FC-Szentlőrinoi AC 2:0 /l:0/« Keglevich u. | Biró: Lukács, A gólokat Hermann és Sarovecki lőtte. A biró a Szentlő­rincből durva játék miatt Kovács Il-t, a Vasasból pedig Katonát kiál­litotta. Csepeli MOVE-SzegediAK 5:0 /0:0/. Csepel; Biró: Sző­lősi. A gólokat Hessberger /2/, Kardos fzj és Bakonyi lette. Munka c s , szept. 17. Diósgyőri MÁVAG-Munkácsi SE 2:0 /l:0/. NBB mérkőzés.' 6oo néző. Biró: dr. Lengyel /Debrecen/. Az, első félidőben egyenrangú el lenfilek küzdelmét mutatta a mérkőzés, a munkácsi osatársor gólképte­len volt. Szünet után a játék zuhogó esőbon folyt le., a diósgyőriek nagy fölénye mellett. Mindkét góljukat Magyar lőtte,, f|p Perecé s , szept. 17. §É|| Perecesi TK-Füleki TC 3:0 /2:0/. NBB mérkőzés. Biró: Marosfalvi. A gólokat Jávor, Fenyves /ll-esből/ és Turbéki lőtte, I . ­jj|t Nagykanizsa, szept. 17. Szombaton zuhogó esőben tartották • középiskolások úszóversenyét, amelyben a piarista gomnáziun győzött 43 ponttal a Fel­sőkereskedelmi iskola előtt /28pont/, Ungvár, szept, 17. Az északkeletmagyarországi /kárpátaljai/ labdarugó sport helyzetének megvizsgálása és átszervezésének megbeszélése céljá­ból a hét végén Ungvárra érkezett dr, Gidófalvy Pál az MLSZ miniszte­ri biztosa, aki hosszabb megbeszélést folytatott az ungvári magyar és magyarorosz sportegyesületek vezetőivel, megtekintette az Ungvári AC ds a SK Russj*sporttelepeit, felkereste a kormányzóságon báró Perényi Zsigmondot, majd dr. Marina Gyula min. tanácsost és velük folytatott^ beható tanácskozást a kárpátaljai labdarugó sport időszorü kérdéseiről.