Sportkiadás, 1939/1-2

1939-05-14

/Magyarország-Jugoszlávia tennisziké::kőzés folytatás,/ Gábori érthetetlenül gyenge játéka ezeket'a reméu/eket hamar eloszlatta, A jugoszlávok vezetnek 2:0-ra, majd négy magyar gémmel Asbóth-Bábori 4:2­es vezetéshez jutott. Három jugoszláv gem után uiból azok vezetnek 5:4 arányban. Még egyszer egyenlít a magyar pár 5:5 es két jugoszláv gém megszerzi a páros mérkőzés győzelmet/7:5/. . Hétfőn, áz utolsó versenynapon két egyest játszanák Gábori-Puncec ellen* Asbóth pedig Miti'c ellen, igy előreláthatólag a jugoszláv csapat végső győzelmet már feltartóztatni nem lehet. Ha Asbóth '. megveri Miticet. akkor a magyar Davis Cup csapat tisztes 3;2 arányiban veszti ol a mérkőzést, »—, A Honvédtiszti Vivó Club vasárnap II.osztályú hölgy tőr­vwi-öüiiyi rendezett Váci-utcai vivőt érmében. A versenyen 25 hölgy tőr­vivó indult, amely a hölgytőrvivás utánpótlásának fejlődését jelenti. A selejtezőkot öt csoportban vivták. Tizenőt hölgy jutott a három közép­döntőbe és innen kilencon a döntőbe. % döntő résztvevői a követkzők: / Kovács Alexandra, Sala.cz Lili, .Szütsy Vidorka /mindhárman HTVK/, Marvalics Ilonka, Rálai Irma /Postás/, Bucnwald Magda BBTE, . Boskó Bóra, MAFC, Kulhay Mária Szombathelyi VC ós dr. Kos smann Magda egyleten kivül. t A döntőt délután 5 órakor,kezdték. . —. M i s k ó 1 o , máj.14. . Diósgyőri MAVAG-Váci SE 4:0 /3:0/. NBB mérkőzés, 1000 néző, A mérkőzést a na^y fölényben játszó diósgyőri<csapat biztosan nyorte gyenge .ollcnfolovcl szombon. A mérkőzés első percében Magyar a gólszorp zo, a 25.porcben Farkas, a 40.poreben pedig Barna értek cl gólokat. A második félidő 10.percebon Barna állítót a be a végeredményt• .—. Lampart-uTE 4:2-/1:1/. Góllövők: Kerekes /2/, Havas, j Tolvaj, illetve ungvári, Krozser. NBB mérkőzés. BSzKRT-Pécsi DVAC 3:3~./Íhl/j NBB mérkőzés. Góllövők: Rátkai, Sóffián, Koronczay, illetve Krivits /2/, Füstös. A játékvezető a második félidő 43 .percében a BSzKRT Rátkai nevü játékosát szabálytalan­ságért a játokból kiállitotta. , \ • MAVAG-Szc nt lőrinci AC 2:0-/1:0/. NBB mór kőz's. Góllövő.: Muszka /2/. A SzAC-ból a játékvezotő Kováes I.-et durva játék mia$;t a játékból kizárta. . Woissmanfréd FC-Mezőturi AFC 3:0 /0:0/. NBB mérkőzés. Góllövők: Fekete, Jávor /l l-esből/,,ós ,Szuhai. Ép FTC-Gsepeli MOVE 2:1 /2:L/.<NBB mérkőzés. Góllövők: Horváth /2/, illetve Glaser.