Sportkiadás, 1939/1-2

1939-05-27

Iplll j % HTVK öttusa rész ver senyének utolsó részét a terep­futást szombaton délután bonyolította le az Üllői uti Lud^vika Akadémia parkiában 3,OOJ méteres távon, á futást Bolgár hadnagy nyerte, G-örgényi akad^.r'ois előtt: Bartha főhadnagy G;/?] o Kaival egvütt ötödik helyen vég­zett és igy végeredményben megtartotta az összetett versenyben vezető he­lyét és 14 ponttal győzött Petneházy százados és Balázs hadnagy előtt. p ünnepélyes díjkiosztáson a HTVK klubhelyiségében jelen volt vitéz Bartha Karoly táborszernagy, honvédelmi miniszter is. | futóverseny részletes eredménye: 1. Bolgár hadnagy 9:06.6 p, 2. Görgényi akadémikus 9:In.4 p, 3. Balázs hadnagy 9:48 p, 4, Petneházy százados 9:58 p ( 5. vitéz Bartha főhadnagy l?:o2 p, 6. dr. Gyalokay főhadnagy lo :o2 p. 7. He-cnyei hadnagy le:35 p, 8. Sebeők akadé­mikus ló:39 p. 9. Boronkai főhadnagy lo:52 p c IQ. Kafika hadnagy 12 p., 11. Sebestyén akadémikust pályatévesztés miatt diszkvalifikáltaK, Az öttusaverseny végeredménye a négy szám eredményének összesítése alapján: 1, vitéz Bartha főhadnagy 14 pont", 2. Petneházy szá*­zados 16 pont, 3. Balázs hadnagy 17.5 pont, 4. Bolgár hadnagy 18 pont, 5, dr, Gyalokay főhadnagy 21,5 pont, 6. Hennyei hadnagy 21„o pent, 7. Görgényi akadémikus 24 pont,' 8, Sebeők akadémikus 29 pont, 9, Kaffka hadnagy 31 pont, lo, Boronkay főhadnagy 32.5 pont, 11. vitéz Sebestyén akadémikus 39 pont. A^BSE nemzeti bajnoki tenniszmérkőzését szombatén f^ly­uatták/, melynek során^a^iői páros befejezést nyert. A^bajnokságot a BEAC női^párjaj Somogyi, báró Gerliczy nyer-e,^akik a döntőben a Paksyné, Bikámé párt 6:4, í-:6, 6:1 arányban"győzték le. A harmadik női par a Bárd, Baumgartan és Schréderné, Szilvásy par lett." 1 férfi egyes elődöntőben Asbóth # jó formában legyőzte Gábcrit 6:3, 6:4,^ 3:6, 6:2 arányban, és ezzel a férfi egyes nemzeti bajnokság döntőiéba'jutott, ahol ellenfele a Dalios I, es Szigethy mér­kőzés győztese lesz.' | férfi egyes döntőt kedden tartják, Férfi páros elődöntőben Szigethy-Dallos y; - pár nehezen győ-? zött a Ferenczy dr.,^Macskásy pár ellen 9:7, 4:6, 6:3 ós In: 8 arányban., 1 férfi páros ^ döntői ét vasárnap bonyolítják le, ahr-1 a fenti ^győztes páran kivül AsBóth és Csikós pár márkőzik. Vasárnap tartják továbbá a női egyes döntőjét is Somogyi ós Paksyné kÖzt„ Phőbus FC-Elektromos MTE 2:1 Nemzeti bajnoki ^lab­darugó mérkőzés. Latorca utcai pálya, 2,000 néző. Játékvezető:Tihaméri. Gyenge színvonalú mérkőzésen a valamivel jobb csatársorá­ra! rendelkező Phőbus csapata nehéz küzdelem után győzött a szótesőn ját­szó Elektromos csapata ellen,'Az első percekben az Elektromos támadott, de a 6. percbon Megyeri távoli lövését Bakói?, az Elektromos kapus elnéz­te s ezzel a Phőbus vezetéshez jutott /1:0/. Az Elektromos széllel hát­ban Játszótt\és egyik támadást a másik után vezette és ezek során Fűzi II,, lövéfíét Csikós pompásan védte, A K percben Lengyel szöktette Fűzi Il-t és a középcsatár a ki.futó kapus mellett a hálóba gurította a labdát /1:1/. A továbbiak során | 3o. percben Rozsáli lövése sarokra pattant, a megítélt sarokrúgás eredménytelen maradt, A Phőbus csak szórványosan támadott és ennek eredménye To-xh két lövése v^lt \ 111; köv,/.\