Sportkiadás, 1939/1-1

1939-04-16

I A MOVE.az óbudai MOTE pályán rendezte vasárüafi délelőtt a MOVE országos mezei futóbajnoki versenyt,amelynek eredményei a követ** kez ők: Szénirok csoportjában /6,5 km/; bajnok Újvári MOTE 23:06 p. 2. Serényi Veszprém 23:10 p. 3. Molnár Csepel 23:15 p. Csapatversenyben bajnok Veszprém 43 pont, 2* MOTE 51 pont, 3* Csepel 67 pont, 4. Rákosiidét 77 nont* Ifiüsági csoport iában /3 km./: bajnok Porteleki MOTE, 2. Bálint Rákosliget, 3. Kajtor Rakosliget, Csapatversenyben: bajnok Rákosliget 20 pont, 2. MOTE 40 p, 3 • Rákosligeti B/. összetett pontversenyben a Kunzc Géza vándoraijért: 1. MOTE 91 pont, 2. Rákosligot 97 pont, 3. Csepel 168 pont. • — • A főiskolás mezei futó bajnoki versenyt vasárnap délelőtt a BEAC-pálya környékén rendezték körülbelül 5.5 km-es távon. Az ered­mények a kövotkozok: Egyéni versenyben: bajnok Aradi MAPC 18:22.4 p. 2. Pataki MAFC 18:36 p. 3. Lovász MAPC 18:43.6 p. . Csapatversenyben: bajnok MA?C /Aradi, Patakig Lovász, Doleviczényi, Cseuz/ 20 ponttal, 2. DEAC /Dr.Ambrus. Nagymajtényi dr., Szilágyi, vitéz Agárdy, Losonczy/ 44 ponttal, 3. BEAC 58 ponttal. A Kelemen Kornél Vándordíj 1939. évi védője a MAEC csapata* Vidéki bajnokságban: 1. Ambrus Lajos dr. DEAC 20 p 32 mp. 2. Nagymajtényi Ferenc dr. DEAC 20 p 38 mp. 3. Szilágyi László DEAC 21 p 06 mp. A vidéki csapatbajnokságot a DEAC nyerte. .—. Vá o , április 16. Váci SE-Debráceni VSC 4:2 /l;l/.NBB mérkőzés. Biró: Kecs­keméti, 800 néző. Góllövők: Zentai /3/, Kurdi, illetve Kántor és Bihari. Megérdemelten győzött a lelkesen játszó váci csapat. *-. Hungária PC-Szűrke taxi PC 6:0 /4:0/. Játékvezető: Kovács. .uu.oiu"cza-utai pálya, 1500 néző. Nemzeti bajnoki labdarugó mérkőzés. A taxisok csapata gyen@3 napot fogott ki, a Hungária fiatal­jai iren lelkesen és jól játszottak, igy született meg a nagy gólarányu . győzelem. Az első negyedórában a taxisok csapata még egyenrangú ellenfél ­nek mutatkozott, de innen kezdve végig a Hungária irányította a játSkot. Az első gólt Szabó III. szerezte a 18.percben szerezte. A másodikat Nemes a 21.percben . a harmadikat ll-esbol ismét Szabó . III, a 27.percben, a negyediket pedig szögietrugás után Kisuczki a 40.percbai . A második félidő góljait Cseh II.,illetve Kisuczky szerezte a 14.. illetve a 17, percben. Ettől kezdve csapkodó tervszerűt­len játék folyt;, a 19, percben a taxisok jobhszélsoje kapufát lőttedé az eredmény nem változott, •—•