Sportkiadás, 1938/2

1938-12-08

... A városligeti műjégpályán csütörtökön este mutatkozott be -KJLSSÍTválogatott jégkorong-egyeuttesev amelynek ez alkalommal a Bu­dapesti íforcsolyázó Egylet maris kiváló* formában lévő csapata volt ellenfele, A kassai együttes még ugrszélván egyetlen edzést sem tar ­tott a igy a bár tehetséges-, de még teljesen formán kivüli játékosok- ­bél állé csapat ellen a BKE. együttese tetszés szériát érte el góljait. A mérkőzést végeredményben a BKE nyerte 18:2 aranyban. Harmadok: 8:0 8:2 2:0. 1 Az első harmadban a budapesti csapat teljesen lerohanta ellenfelét és nyolc góllal terhelte meg annak háláját. A BKS góljait sorrendben: Miklós, Miklós, ^osztonyi, Jeney, Miklós, Miklós, Jeney és újból Miklós ütötte-. A második harmadban az FTO-ből a BKS-hez átlépett Csák állott a kassaiak kapujában, de ea nem mentette meg Kassát ujabb nyolc góltól. A vendégcsapat azonban a játékidőnek ebben a részében már két igen szép góllal szepithetett Alepszi és Bartos révén. A BKE gólütőinek sorrendje ezuttala a következő.volt: Miklós. Róna, Lányai / ^ost kö­vetkezett a kassaiak két gólja / Miklós, Miklós. Margó*. Gosztonyi és Lónyai. , Az utolsó harmadban a BKE osereosatársora Kassa oldalán játszott, viszont a kassai Cehelnik a BKS csatársorába ütötte a 17-ik es Jeney a 18-ik gólt a BKS javára. Varsó, december 6. Lengyelország-Svájö bomérkőzését a, lengyel ökölvivók nyerték 14:2 arányW. > ./--v A nemzeti sportuszodában^csütörtökön volt a fíomonnay Tivadar-vándordij: . úszóversenye . eredmények: 400 m gyors: 1.Körösi UTE 5 p.19.8 mp. 2. Kemény BEAC 5 p. 26.6 mp. 3. Tuskó EC 5,p. 28.4 mp. 100 m hát: 1. Lengyel BEAC 1 p. 10.6 mp-, B, Galambos UTE 1 p. 14.8 mp. 3. Farkas UTE 1 p. 17.2 mp, 100 m mell: 1. ángyai UTE 1 p. 12,6 mp. 2. Kultsár PTC 1 p. 15.8 mp. 3. Doszpoly BSAC 1 p. 19.2 mp. 100 m gyors: 1. Körösi UTE 1 p. 03 mp-. 2* Szálkai FTC 1 p. 05.4 mp. 3. Nagy UIS 1 p. 05.8 mp. i ln , , , , 3 x 100 m vegyes staféta: 1. UTE /Galambos,1 p 14>6 mp Angyal 1 p.12.8 mp. Körösi 1 p, 01.8 mp./ 3 p. 29.2 mp, 2. BEAC 3 p k 36.6> mp. 3. STC 3 p, 53 mp. Hölgyszámok: 100 m hát: 1. Acs MAC 1 p, 27.2 mp, 2. Győr­fá MUE 1 p. 28.6 mp. 3. Lovász FTC 1 p. 31 mp, - 100 m gyors: 1. Acs MAC 1 p. lo.8 mp. 2. Győrfi 1 p. 19 mp, 3, Lmhart PTC I r>„ 20 mp. ­100 m mell: 1, Felhős Magda MUE 1 p. 29.6 mp. 2, Szigeti-Vargha MAC 1 p„ 30.8 mp. 3. Salgó PTC 1 p. 35 mp. f g • É|| WB Az ifjúsági számok közül figyelemre méltó a 100 m ifjúsági gyorsúszás eredménye; 1. Ellmer MAC 1 p, 01.6 mp. 2, Táltos J>10 1 p. 04 mp, 3. Perényi BBTE 1 p. 06,6 mp, A vándordij idei védője az UTE 30 ponttal, 2. BEAC 15 ponttal, 3. PTC 8 ponttal, 4. MAC 1 ponttal.