Sportkiadás, 1938/2

1938-11-13

Nemzeti FC-Hungária FC 1:1 /1:0/. Nemzőti bajnoki labda­rugó' mér kőzd s . Hungária-ut. BÍré: Vogol. 1000 néző. '\ Szünet olőtt a Hungária non vetto komolyan a játékot s ki­engodte közéből az irányítást,ugynogy a Nomzoti időközönként határozott fölényt és jobb játékot mutatott. A második' félidőből a Hungária össze­sző dtc .magát és valósággal kapujához szegezte ellenfelét, de belső csata­rainak puhasága ős lassúsága folytán.csak egyenlíteni tudott. | Verőfényes szop idő kedvez ott a mérkőzésnek. Hungária tana­dásaival kezdődött a játok, dc az 5.percben.már a Nemzeti támadott: Horváth # lövése alig kerülte cl a kaput. A Hungária csatárainak támadásait a Nemzeti védelme biztosan rombolta. A l2.percbon Tuli felesleges s zabál ytalaisága miatt a biró 11-ost itélt a Nomzoti ellen,:dos "Kisützky a büntetőt kapu mellé rúgta.A kövoikoző Hungária támodás is eredménytőlen maradt. A 23* percben nagy veszélybe korült a Hungária kapuja, amelyet csak a szerencse mentett meg a góltól. A 28.percben esett a.Nemzeti vezető gólja. Egy előre­adott labdát Molnár fordulásból küldött kapura, s a labda a meglepett Szabó mellett a kapufáról a hálóba pattant /1:Q/1 A 3l,percboi Müller rontott jó helyzetben. A Nemzeti csatárok támadásánál az ogyik Hungíria hátvéd majd* nem öngólt vétett. mm Szünet után a Hungária nagy lendülettel kezdte a játékot és mindjárt a Nemzeti térfelébe: torelte a küzdelmet* Az 5* percben majd­nem sikerült kiegyenlitani,azonban a Nemzeti'tédők szöglet révén mentet­ték a helyzetet. A Hungária megújuló támadásai a belső csatárok tehetetlen­sége folytán, eredménytelenek voltak. A 20.poreben Dudás helyet csóréit Kisutzkyval es önnek rövidcsen gól lett az eredménye. & 23.percben Turai labdája Dudáson keresztül Titkoshoz jutott, a szélső holyozett lövéssel ki cgyonli tett/ 1:1/. A gól után a Hungária fokozta az iramot. A 28.percben Oson a kapu olőtt biztos gólhelyzetben átlépte a labdát, majd a 30.porc- . bon lövését a kapufa védte. A 32. percben titkos lövése találta cl a kapu­fát, a visszapattanó labdát Vidor 30 helyzetből kapu mellé rúgta. A mér­kőzés vége felé mindnagyobb lett a Hungária fölénye ,de a szívósan véde­kező Nemzetinek megőrizni a döntetlen eredményt. ?ipilf .—• S z e g e d november 13 • Szeged FC-Ujpcst FC 0:0. No mzeti bajnoki labdarugó mér­kőzés. Biró: Bama. 3500 néző. A szép időbon lejátszott mérkőzés során a Szeged ritkábban, de veszélycsobbon támadott. Csapatában a közvetlen védelmen kivül Marossi középfedezet játszott jól. Az Újpestből Balogh ós Vinczc játéka emelkedett ki. Szogodi támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Majd negyedórán keresztül az Újpest volt fölényben. Csatárai több jó gólhelyzetben hibáz­tak. Lassan a Szeged is támadásba lcndült.Futó egy ízben leterítette Haran­f ozót. A. 38. percben Biró a büntető területen belül kézzel érintette a láb­át. A játékvezető sipja néma maradt s ezért a közönség tüntetett ellőne. A 44.peroben lefutott, lökető a 16-son bolül a lövés pillanatában kézzel rántotta cl a csatárt. Szünet után eleinte a iátok változatos volt. Később az Újpest került fölénybe, maid ismét a Szeged votto m a játék irányítását^.. Harangozónak és Nagynak kőt jó' gólhclytarffo |s akadt, amely okot azonban nom tudtak kihasználni. A 38.percben Kállai hátrahúzott labdáját válté Tóth kapus. A 43.percbon a biro Kocsist kiájljlto^a, a határbiBÓ megsértése miatt. m A