Sportkiadás, 1938/2

1938-10-23

Vas ár napi kosárlabda mérkőzések /ba jnoki/: . . I. q.. /fírfi/: VAC-UTE 11:11 /6:4, BLE-BSzKRT 4:2 /l:0/. Elektromos-MAFC. 6:6/2:2/.. / , . II. o. /Férfi/: Wacker-Hungária 13:1 /7:l/. Kispest-BTK Szövetségi dijmérk. ,ések: BLE-BSzKRT 12:4 /3:3/. VAC­UTE 7*3 /3:2/*.MfiF0-Elitraaos 10:4 /7:07.., 8 , II.o,/női/:MK-MTE7:0 /2:0/. MPSC-AÜC" 5:1/3:0/.­• —. * Paris, október 23. A "Párisi Hirlap" azt irja, hogy a francia Atlétikai Szövetség Sztankovics vándordijat alapit a Magyar Atlétikai Szövetség nemrég elhunyt elnökének, Sztankovics Szilárdnak emlékezetére. ifi Szolnok , október 23.. . . Hungária FC-Szolnoki MAV 4:2 /3:2/.NBB mérkőzés*• Játék­v ezető; Vogel. Az esős idő ellenére több mint 4000 főnyi közönség jelenlétében és érdeklődése mellett folyt le az erős küzd elem, amelyet a Hungária csapata csak nagyobb rutinjával nyert meg..A MÁV csapata a iáték néhány r«észében határozottan túlszárnyalta nagynevű ell enrelét. A szolnoki osapat szerezte meg a vezető gólt és a Hungária egyenlítése után másodszor is vezetéshez jutott.. .A Hungáriának igen erősen kellett küzdeni kétszer is a kiegyenlítésért és minden erejét latba kellett vet­ni a győzelemért, \ Az első. félidő a Hungária támadásaival kezdődött, -de fölénye csak. percekig tartott,mert a MÁV vette át a kezdeményezése és az 5.percben Korom szépen iveit beadását Köveadi a Hungária halójába ' feielte* Két perc múlva súlyos védelmi hibából Kardos kiegyenlített /1:1/. UJDÓl MÁV támadások következtek,majd mezőnyjáték volt. A lo.percben Kiss a 16-son belül kézzel érintette a labdát, Korom a 11-ost értékesít ette * , Ujból a szolnokiak vezettek. Hungária támadások eredményeképen a 23.perc­ben Retkes csak szabálytalanul tudja az előretörő Hun^ria csatárokat megállítanij a biró ll-est itelt,amellyel Kardos kiegyenlített /2:2/. Váltakozó játék után a 43,percben Kardos a meglepett szolnoki védelem között kiugrott ós védhetetlen góllal megszerezte a vezetést /3:2/. • A második félidő első öt perce a Hungáriáé volt. Tiz per­cig pedig a szolnokiak uralták a játékot. Az első negyedórában sói nem esett.. A 23.percben Vidor szerezte meg a Hungária negyedik gólját /4:2/. ­A játék többi részében a Hungária támadott többet. A győztes csapatból kitűntek: Kasdo^. Vermes, Biró és Szabó, a szolnoki csapat legjobbjai pedig.Korom, Szántó, Selmeci és Bujáki voltak.