Sportkiadás, 1938/2

1938-08-28

Hungária FC-Bocskai FC 4:1 /l:0/. Játékvezető: Szigeti Hungária uti pálya, 6.000 néző. Nemzeti bajnoki labdarugó nérkőzós. A Bocskai csak egy fél óráig volt egyenrangú ellonfele a Hungáriának, amely végig fölényesen játszott es biztosan győzött, A Hungáriából Turai, a Bocskaiból vörös kapus veit a legjobb. A a 4. percben Hajdú jc beadását Markos élesen kapura fe­jelte, de Szabó az utolsó pillanatban elcsípte a labdát. Változatos, szép Játok alakult ki, egyelőre még a Bocskai fölényét mutatva-'inkább. A 13. porcbon megint Markosnak a lövését kellett Szabónak fogni. Később csapko­dó lett a játék. Különösen a Hungária csatársora hibázott sokat a Bocskai kapuja-olőtt. A 29. percben Titkos bombája a felső kapufa sarkáról vágódott vissza. Az utolsó negyedórában nagy fölénybe került a Hungária. A 32, perc­ben Kardos közeli átadását Titkos Kapásból hálóba lőtte /l:0/, A következő, percben aBocskai kiegyenlíthetett volna, de Takács jő helyzetből kapu '"•éllé lőtt. Végig a Hungária maradt támadásban, de aBocskai vedelne kitű­nő romboló munkát végzett. Szép adogatássál kezdte a második félidőt a Hungária ás a 6. percbon sarokrúgás után kapu előtti.kavarodásból Verdes réven ujabb gólt szerzett /2:0/. $ következő porcben Biró hibázott. Teleki kiadásival j Hajma elfutctt és gólt lőtt /2:l/. A Hungária azonnal támadói ag lépett fel.' Támadásait azonban aBocskai jól működő védői m es kapusa sorra elhárította. A Hungária egymásután tízszer sarokrúgáshoz jutott, egy ilyenből-született iioí/ a 22. porcben Vermes kapáslövése nyomán a harmadik gól /3:l/. Ezután a Hungária pompás játékot mutatött be, de Vörös kapus minden labdát védett.. Az utolsó golt Kisutzki szerezte meg a 38i percben» amikor Titkos sarokrú­gását a hálóba emelte. Lanyha iram mellett Hungária támadásokkal és a Bocskai elkeseredett védekezésével ért véget a játék. . . .Nemzeti FC-Salgótarjáni SS 8:1 /4:l/, Játékvezető Hertzka. Hungária uti pálya. 5,ooo néző. Nemzeti bajnoki labdarugó mérkő­zés. . A Nemzeti mindjárt az első percben gólt szerzett: Kisa­1áginak a 16-os oldalvonaláról beküldött labdáját Barabás kapus az akkor még^ólesen szombetüző naptól zavarva beejtette /l:0/. A SESE veszélyes sarok­rúgásokkal válaszolt, de.azután megint a Nemzeti vette át a játék irányí­tását. A 14. percbon a kiugró Kisaiagi lövése a kifutó kapusról pat­tant kapu mellé. A 24. percben Pálya és Horváth lövéseit fégta Barabás, A SESE mozőnyben egyre szebben kezdett játszani ós a 3o. percben ki is egyenlített: a labda Cserregi balszélső elé pattant, akinek átadását a be­futó Somogyi a kapus felett hálóba fej elte'/l'1/. Ezzel azonban a SESE el is lőtte puskaporát, a Nemzeti nagy fölénybe került és valósággal ka­pujához szegezte ellenfelét. A 32, percben Stancsik, a 34.-ben ismét Sztan­csik, a 38,-ban pedig Kisalagi lőtt gólt ós így 4:l-re alakult a"félidő eredménye. A második félidő 5. percében Csepregi lövése csak centi­méterekkel ment kapu mellé. Sztancsik megsérült és néhány percre ki kellett vinni, A-9. percbon Kőszegi lövését Angyal csak ujjhoggyol tudta kapu fö­lé tolni.'A aESE-nek azonban nem volt szerencséje a lövésekkel, mig a Nem­zeti a 16. percben Pálya révén, a 21.-ben Kisalagi lövéséből, a 31, porc­bon öngóllal és a 43. percben sarokrúgás után Pálya közeli labdájával nyolcra szaporította góljainak számát. A mérkőzés csak LZ első harminc percben volt szép, amíg a SijSE bírta as iramot, később a pompásan játszó egységes Nemzeti könnye­dén érte el góljait-.;