Sportkiadás, 1938/2

1938-07-03

-..^v. A Kőbányai Kaszinó nyolcas tekéző csapata vasár- t nap 4lo7:41o6 arányban egy fával győzte le a Petőfi Tekéző Sgyesület csapatát, Ezzel a mérkőzéssel el is dőlt Budapest tekéző bajnoksága, amelyben: 1. az ' Előre Tekéző Egyesület, 2. a Kőbányai Kaszinó Tekező csapata, 3. a Beszkárt. • SÉfvl. Z o p p o t , iul. 3. Vasárnap bonyolitották le 3,ooo méteres távon a né­met tengeri uszóbajnoki versenyt. 1 hölgyek csoport iában a hallei KUppers 1 óra o9 p. 42 mp-s teljesítményével megvédte bajnoki cimét. I férfiak csoportjából hiányzott a brémai Preeso a bajnokság védője. Távollétében a dessaui Geschke győzött 58 p. 51'mp-s idővel. .. Offenbach, iul. 3. Az offenbachi v"ivő Club jubileuma alkalmából a német hölgy tőxvivók a dán hölgyekkel mérkőztek. A németek megelőzték a dánokat 9 győzelmükkel, mivel ellenfeleiknek csak 7 győzelme volt, 0- i| ; . . A Magyar Posztógyári SE vasárnap délelőtt rendezte Weiss Manfréd vándordijas országúti kerékpárversenyét''a Csopel-Ráckeve-Tass­Szalkszentmárton és vissza útvonalon 132 km-es távon, A verseny iránt mind a versenyzők, mind ösepel sziget lakossága részéről nagy érdeklődés nyil­p vánult meg ás I helyénként nagyon rossz útvonalon, eros szélben, minden csoportban erdekesok és változatosak voltak I küzdelmek, Az I. osztályúak főversenyét . i erős végküzdelemben kis különbséggel Karaki nyerte, de a verseny abszolút győztese a II, osztályú csoport győztese: Osztás, aki a oült évben még mind III. oszt, versenyző ugyancsak^ ennek a versenynek abszo­lút győztese volt, A váddordijat a múlt évi győztes Törekvéssel•szemben az MrSE nyerte nagy fölénnyel, a Beszkárt és a Sólyom KK, előtt, •lí rész­letes eredmények a következők: Ü osztály: Karaki Beszkárt 4 ó, 43 o, 3o mp, 2, Bende Miskolci VSC fél kerékkel: 3. MádiMPSE rajta, 4, Eros MDKraita. 5. Szalay MTK rajta, 6. Varga VÉTK rajta, II, osztály: 1, Osztás Törekvés 4 ó. 41 p. 08 mp. 2, Sipos MPSE rajta, 3, Tóth Miskol-co-VSC rajta. III; osztály; 1, Thoman Postás 4 ó. 54 p. 16 mp. 2. Ihász P.Viktória rajta, 3. Bélán Beszkárt rajta. IV. osztály: 1, Bondi MFK 4 ó. 52 p. 25 mp, 2. \ Szabó MPSE rajta, 3. Gödrösi MPSE rajta. V, osztály: 1. Angpdrant Sólyom KK 5 ó, o4 p. 42 mp, 2. Szalinka MPSE rajta, 3. Nádli Sólyom KK rajta, Wm • Ifjúságiak 6o km-es versenyében: 1; Fülöp-Diadal KK 2 ó. o9 p. 53 mp; 2. Drescher Világosság KK 2 ó. o9 p. 54 mp, 3. Molnár Törekvés 2 ó. o9 p. 56 mp, Seniorok'6o km-es versenyében: 1, Jálics Postás 2 é. 12 p.o5 mp. 2. Tóth WMTK 2 ó. 12 p, 06 mp. 3. Salpauer MTK 2 ó. 12 p T 35 mp. • • Vaskerekosek A./csoport jában: 1, ZuckermannMTK 2 ó. 18 p. 2o mp, 2. Echardt WMTK raita/3. Borta MPSE 2 ó. 18 p. 45 mp. Vaskerekesok B./ csoportjában: 1. Ördög WMTK 2 ó, 10 p. 45 mp. 2. Tóth WMTK 2 ó. |1 |J 46 mp. 3. Will MPSE 2 6. lc p. 47 mp. A versenyben a 26o indulónak nagy része a nehéz útvo­nal^ és sorozatos tömlőszakadás miatt a küzdelmet feladta.