Sportkiadás, 1938/2

1938-07-24

/4íAC atlétikai verseny II.folytatása/. Szenior számok: Gerelyvetés IY.o.í 1. E. Nagy MAC 48.02 m. 2, Horváth MAC 47.82 m. 3. Magyar FTC 42.78 m. 3000 m.: IV.o.: 1. Keresztes UTE 9:20.2 p. 2. Csaba Bszkrt 9:22.2 p. 3. Szabó KA0E 9:24.8 p. Súlylökés IV.o.: 1. Gyimessy TFSC 13.11 m. 2. Dr. Magassjr MAC 12.90 m. 3. Dudar Postás 12.73 m. • « Szekszárd, július 24. Egy budapesti ombmalt csapat Mándik Bélának a Budapesti Labdarugó Alszövetseg titkárának vezetéséül, barátságos bemutató mérkőzést j áifczott ma délutái Szekszárdon a szekszárdi és a nagymányoki vegyescsapat ellena,amely a bajai alosztály idei bajnoka* A . budapesti eqapatban szerepeltek Szabó Aron Hungária, Béldy Budafok. Király Budafok, Sebes Hungária, Titkos II. Phőbusz, Sas Hungária, Biro Hungária, Dudás Hungária Is Titkos Pál Hungária. A Budapesti csapat 7:2-re győzött. • • Torino , július 24. Juventus-Ferencváros FC 3:2 /2:1/. Középeurópai Kupa mérkő­zés: Bizik /tJseb/.lO.OOO néző. A két csaDat küzdelméből némi szer -ncéével az olasz együt­tes került ki győztesként,'azonban, ha Toldi a második félidő elején rándu­lást nem szenved,. 1 magyar együttes könnyen győzhetett volna. Az olasz csa­pat vezetősége igen szivélygsen fogadta a magyar csapatot, a közönség mind­végi g tárgyilpgosan viselkedett, a rerencváros csatárainak szép akcióit meg­tapsolta. A mérkőzést * borús, de nem meleg időben játszottak le. Szünet előtt mindkét Gsapat óvatosan játszott, később a já­ték irama erősbödött, Szünet után a magyar csapat csatársora révén némi fölénybe jutott, azonban az olasz védelem több biztos helyzetben mentett. Az egész mérkőzés s ima lefolyású volt. Kát kisebb sérülés történt. Az olasz csapat közőpcsatára Gabetto az első félidő végén kezén meg­sérült is attól kezdve a jobbszélen játszott. A magyar csapat lom Toldi , a második félidő eleién rándulást szenvedett és ettől Kezdve a balszélen ját­szott. A gólok a következő sorretfdben estek: de Filippis, Bus'idoni, Sárosi, Tomasi, Sárosi. • * • 0 e n u a , július 24. A FC Genova csapata vasárnap 15.00 főnyi közönség elótt 4 :2 /2:1/ győzött a prágai Slavia együttesen ellen. A mérkőzést Popovics Jugoszlávia, vezette. A Slavia kezdettói fogva védelemre rendezkedett be és ez volt oka vereségének. Az olasz csaoat állandóan rohamozott és nem ke­vesebb mint 10 szögletrugást erőszakolt ki. Sorozatos olasz támadások után az elsó g ólt az 5. olasz­szögletrugásból Figliola szerezte a mérkőzés 30, percében 71:0/. A 35. percben Morselli ujabb gólt rúgott/2:07. A 36. percben a Slavia lendült támadásba, Bican aabdája Horaknoz került, aki közelről bevágta /2:1/. A második félidő is sorozatos olasz támadásokkal kezdődött. k 23. percben azonban Bradács kiugnasztotta Vytlacsilt, aki a 16-osról gólt rúgott /2:2/. A Slavia most kissé feljött, de a 25. percben -arcán, lobbazélső labdája Morsellihez keiül és az olasz csatár nem hibázott, 73:2/. A 35. percben a Slaviának még egyszer alkalma nyilott a kiegyen­lítésbe, de Bican elkényelmeskedte a helyzetet, A 40, percben a 10. olasz szögletrugásból Cattanio beállitotta a végeredményt & /4:27. —. —. —