Sportkiadás, 1938/1

1938-03-20

Y á c , m'rcius 20. . Váci Remény s ég-Alba Reá a 4:1 /1:1/. Vác, Reménység pálya, Játékvezető: Kőhalmi, 600 n^ző. Remény t%ad^spk után az első félidő 6.percáben Wirsinger lőtte a Remény gólját /1:0/. A 19. percben a fehérvári Varga kiegyenlített. A második; félidő lo. percéoeii Balázs, 8,30. percben Nagy és a 35.pereben Kovács lattá a Reménység góljait. Lelkes játék után megérdemelten győzött a váci csapat. • ™ • I nn s b r u ok március 20. Az ezúttal első izben lebonyolított arlbergi siver­senyek során,amelyeket az eddigi Kandahar-versenyek helyébervrendeztek, a i« slalomban Tfialch győzött 1 p 59.7 mp. idővel. A hölgyek mülesiklóverse­nyétGhristl Cranz nyerte 2 ,p 8.5 mp-es teljesítménnyel. Tok o d , már cius 20. Tokodi ÜSC-Csepeli MEG 2:1 /l:l/. Professzionista Liga bajnoki mérkőzés. Biró; Biró Sándor, 2000 néző. A bajnokság sorsara rendkívül nagy hatással l^vő mér­kőzés iránt szokatlanul erős volt az érdeklcSés. Az üveggyári csapat lelkes rohamaival és szívós ellenállásával megérdemelt győzelmet aratott a baj­noki lista élén álló csepeliek ellen. A vezető golt Pintér érte el,de Tokod Gárdonyi góljával egyenlített. A második félidőben Sárdi I. gólja szerezte meg a TUSu-nek a győzelmet. • — • Éji I e z 5 t u r , március 20. . Isiji Ferencváros FC-Makói AFC 2:1 . Barátságos labdarugó mérkőzés. Biró: dr. Boros /Békéscsaba./ 2500 néző. Valósa"os társadalmi eseménnyé vált a népszerű zöld­fehérek vendégszereplése. A környező városokból $i falvakból kocsin és társas-gépkocsin többszáz főnyi érdeklődő érkezett a városba. A vezető f olt a M'FG érte el i 10. percben Csete révén, amire Kis a 19.-nercben vá­aszolt az egyenlítő góllal. A második félidő 3»percében Jakab rúgta a mérkőzés utolsó gólját. Az első félidőben a helyi csapat meglepően jól birta az iramot, - a sarokrúgás aránya 1:1 yolt - de a maodik félidő­ben, amikor a Ferencváros kissé ercsi tette az iramot, egyszerre kifulladt. Sp'rosi dr. végig iáh szőtt a a mérkőzést. A közönség nagy elvezettel nézte a budapestiek játékát, mely minden vonatkozásban megfelelt a várakozásnak. Szombath e 1 y , már cius 20. Haladás- Váci SE 0:0. Professzionista Liga bajnoki mérkőzés. Biró: Mandl. 3000 néző, A Haladás erélyesebben és ötletesebben játszott, többet is támad ott,de a váciak védelme olyan szivósan védekezett, hogy el tudta hárítani a vereséget.