Sportkiadás, 1938/1

1938-05-08

§ " Győr, május 8. Törekvés SE-ÉTO 0:0. Nemzeti bajnoki labdarugó mérkőzés, Biró:Rubint. 1000 néző. A méikőzés során a Törekvés többet támadott, azonban csatárai a győri csapat védelmének jó játéka miatt nem érvé­nyesülbet tek . A mezőny legjobb embere egyébként Kiss/a törekvés kapusa volt, aki az ETO-csatárok veszélyes lövéseit sorra ártalmatlanná tette. A győri csapatban a védelem játszott jól,a Törekvésben a kapuson kSvül a csatársor balszárnya mutatott többet. _ A Törekvés kezdte a játékot és széltől támogatva rögtön támad^élag lépett fel. Az 5. és 8. percben Dombóvárinak, az ETO kapusának, minden tudására szüksége volt, hogy a vasutas csapat csa­tárainak lövését elfogja. A 15»percben az ETO jobbszárnyán indult tá­madás j- Kiss kapus azonban a helyén volt. A 25.percben Limperger szök­tette Löblt,akinek lövése kapu mellé került. A félidő mezőnyjátékkal ért véget. Szünet után az első 10 percben a győriek voltak fölényben. A 15.percben az ETO támadásánál Balogh lövését Kiss a levegő­ben úszva fogta el. A 20.per eben a közönsér intetett a biró ellen és' sértegetni kezdte. A biró elhagyta a pályát., rövid idő múlva azonban visszatért. A 25.percben Löbl-Balogh összjátékából a labda Limperger elé került,akinek fejesét Kiss fogta. A hatralévő időben erős iramú já­tékban a Törekvés' többet támadott,azonban a győzelmet jelentő gólt nem tudta megszerezni. . —. Vác, május 8. Váci SE-Vac IC 1:0 /1:0/. Professzionista Liga bajnoki mérkőzés. Szentendre-szigeti pálya. Biró: Hlatkovszky, 400 néző. A váci csapat gólját a 42.per eben Szerényi lőtte. . —. H ||É Az MTK Budapest bajnoki teniszversenyének vasár­napi eredményei: .' t. Férfi egyes Budapest bajnokság: Döntő : Sziget i-Bossi /olasz/ 4:6 6:3 6:3 6:4. Végeredményben: 1. Szigeti, 2. Bossi, 3. Csikós UTE és Asbóth Szombathelyi SE. Női egyes Budapest bajnokság: Döntő: Somogyi BSAC­Kovács Jugoszláv 10:12 6:2. Abbamaradt, a mérkőzé'st hétfőn folytatják. 3. Baumgarten és Bárd UTE. | • v Női páros Budapest bajnokság: Döntő: Somogyi ,Kovács­Bautngarten, Bárd, 6:2 6:1, végeredményben: 1. Somogyi. Kovács, 2. Barna garten, Bárd, 3. Edw^rds, Szilvássy és Vargáné, Botondné. Vegyespáros Budapest Mjpikság elődöntő: Martinéili, Kovács-Frigyessy, G^llnerné 1 . 6:4 1:6 7:5. Bossi ,Somogyi- Macsuha, Szilvássy tf:l 7:5. A döntőt hétfőn délután 3 órakor játszák le. Kizárásos női egyes döriVJ: Geldfíer BLKE-Székely MTK 6:3 6:0.