Sportkiadás, 1938/1

1938-04-17

./Cs eh ország-Magyarország labdarugó mérkőzés folyt./ A második félidőben két változtatást hajtottak végre a . magyar csapaton: Belóg helyére Szép állt be, mig Timaréra Szamosi. , Az 5.percben Kovács II. szabadrúgását csak a kapufa védte. Nyomasztó magyar fölény ki,de # a cseh védelem jól állt h lábán. A 11. percben Pöstyéni szabadrúgását sarokrúgás árán háritották el. A 35. percben Kás r- lefutott, beadását Pluher kézzel érintette, mire "a biró ll-est i*élt, amivel Kovács egyenlitett. Változatos játék alakult ki. Barton jó helyzetben maidnem megszerezte a cseheknek a vezetést,de labdája elkerülte a kaput, A 30.percben Csonka a kaputól 16 méternyire sarokkal rúgta a labdát a.kapura, de a cseh kapus elfogta a pergő lö­vést. A 32.pereben magyar fölény alakult ki. de az eredmény a ma­gyarok sorozatos támadásai ellenére sem változott. A magyar csapatból Csonka és Antal, mig a csehekéből Halász és Srb tünt ki. Slavia-Hungaria FC 3:1 /2:0/. Hungária-uti pálya. 9000 néző. Játékvezető: Boronkai. A játékidő első felében a prágai csapat volt jobb, f ors lefutásaival állandó veszélyt jelentett a Hungária kapusának, második félidőben a Hungária játszott iobban,de csatárai a legjobb helyzetekben sorra hibáztak. A második felidőben Cseh helyett Kardos volt a középcsatár, Müller az összekötő.A cseh csapatban a legjobb ember Planicka volt,aki sok biztosnak látszó góltól mentette^ a kaput. Igen jól játszottak a szélsők is, akik gyors lefutásaikkal állandó veszélyt jelentettek. A Hungáriában a védelem volt jó, é ^^ef A Hungária kezdte a• támadásokat szál ellen,de asakhamafc a Slávia vette át a játék i ranyitasa£. A más odik percben Bican derék­fájása miatt elhagyta a pályát, helyébe Bradacs húzódott. Veszélyes Slavia-támad ások után a II. percben sarokrúgás volt a Hungária ellen. Ezután váltakozó támadások következtek. A 22,percben Titkos lövését Planicka csak nehezen tette ártalmatlanná. A 23.percben ujabb sarokrú­gás esett a Hungária ellen, amely után Kopecki feiese alig került i kapu fölé. A 27.percben Horak lövése volt veszélyes. A 27.percben Bradacs lövése a kapufa szeléről a vetődő Szabó ölébe esett. A következő tá­madásnál Vytlacsil labdája a kapufát találta. A 29.percben sarok­rúgás volt r Hungári? ellen, amely után Vytlacsil hálóba fejelte a labdát /1:0/. A Hungária ezután erélyes támadásba kezdett, s a 33.perc­ben Titkost esak sarokra tudták szerelni a . Slavia hávvédei. A 35. percben Nozsir megsérült és két percre kiállt. A 40."nercben Vytlacsil lövése alig került kapu fölé. A 42.•nercben sarokrúgás volt a Hungária ellen, amely után Kopecki fejese Kis fejéről a hálóba esett. ^ öngól./2:0/. További Slavia támadások következtek,de az eredmény az utolsó három, percben nem változott. Szünet után .* a Hungária megváltoz­tatta csapatát. Cseh helyére Kardos k°rült. Müller játszott összekötőt. Mindjárt a kezdés után a Hungária lendült Iámadásba;és állandóan szo­rongatta ellenfelét. A 4..percben sarokrúgás volt a Slavia ellen,maid az 5.percben Müller lőtt hatalmas kapufát. A 6.percben Vytlacsil átadá­sát Simanek fejelte kapura, de Szabó r á sen volt. A 8.nercben Sas ki­tűnő belvzetbe került,de a kifutó Planicka mellett az üres kapu mellé lőtt. A 9.percben egymásután két sarokrúgás volt a Slavia ellen. A Hungária mindjobban szorongatta ellen felét, amely teljesen védekezésbe vonult. A 11. percben Dudás Kardoshoz további tot t, de Planicka a. ... lá­báról vette ie a labdát.. A 12..pereben Müller éles lövését Planiska csak sarokra tudta tolni ../folyt ..köv../' :