Sportkiadás, 1937/2-1

1937-09-05

jtc Hungária FC-Szürketaxí ffi 7:0 /5:0/. Bíró: Szigeti, Hungária uli pálya. Nemzeti bajnoki labdarugó mé&öUs* 8000 néző. A Hungária az eltő félidőben lehengerelte elfogódottan mozgó éa szétesően játszó ellenfelét. A bajnokcsapat az első két Rólt 11-esbŐl szerezte meg. Íz felvillanyozta az egyébként' ia nagy kedvvel játszó csa­társort és j 'seh irányitá=»a mellett ujabb három góllal terhelte meg ellen­fele kapuját. . H Mindjárt a játék elején Sarkadi kapus kifutott Cseh été, mire a csatár összekötőjének, Horváthnak adta át a la ad át t akinek a lövését a kapuba befutó Mos onyi hátvéd kézzel ütötte ki, A megítélt 11-est Müller a jobb alsó sarokba helyezte /1:0/. A 4.percben Sarkadi szépen védte Cseh pom­pás lövését... í 8.percben nagyon jó támadás futott végig a Hungária bal­szárnyán, ^itkos lefutott, oe beadását Cseh a kifutó kapfts mellett kapásból kapu mellé lőtte. A Hungária jó játéka nagyon megzavarta-a Szttrketaxi csa­patát. Cseh egymásután több jó lövést küldött Sarkadi kapujára. Nagy Hun­gária fölény, alakult ki. Állandóan a Hungária csatársora volt játokban. Sj 18.percben* Cseh labdája megint Mosonvi hátvéd kezét érte a kapu előtt, "ízt a ll-e3t is Müller értékesítette, de most nagy erővel félmagasan a bal­sarokba helyezte /2:0/. » 22,percben Biró gánc>^ m iatt. szabadrúgást ítélt a játékvezető a Hungária ellen a 16-os sarcáról; Miklósi félmagas bombá­ját csak szerencsével védte Szabó, A Szürketaxi csak szögLetrug&okat tudott elérni, de a 24.percben Cseh kiszokött, Miklósi hiába rángatta vissza kéz­zel a csatár kiszabadította magát és a kifutó kapus mellett a balsarokba gu­rított /3:0/. A 28.per eben Horváth gyenge lőcsét védte Sarkadi. 1 27. percben Cseh ügyes testcsellel becsapja. Miklósit és helyezett-sarkos lövé­sére y .J Sarkadi k^sőn vetődött /4:0/. A Szürketaxi védelme nem tudta fel tartóztatni a Hungária csatársorát, különösen C9eh játszott ebben a fél­időben IQ I nagy kedvvel és igen jól. | Szürketaxi csak néha-néha vezetett szárnyai révén jó támadást, u 34.per eben Cseh egyedi! futott a kapu felé Miklósi támadta, a csatár a hátvéd elől a vele egy vonalban futó Müllerhez játszott, aki gólt lőtt /5i0/. A 37. per eben Kovács balszélső tiszta helyzet­ből Szabó kezébe gurította a labdát. A Hungária állandóan veszélyeztette ellenfele kapuját és a 44.percben hazaadás után a Sziirketaxi kapusa csak vetődve tudta szögletre tolni a labdát. A második félidő elején a Szürketaxi többizben megkísérelte a vere­ségen szépíteni, de próbálkozásait nem tudta befejezni, 1 méodik. percben ^akács II. szökött ki, lövése kapu fölé került. | következő percben Sas lövésszérU beadása csattant kapufán- A 14, percben Cseh ujabb góllal:' " fejezte be kiugrását /6:0/. | 18*percben Takáca II. megint hibázott tiszta nett zetben.. A második regyedorában erősen esett a játék színvonala, az iram csöKkent, a Sziirketaxi kissé feljavult, é % Hungária pedig nem si­került minden ugy^mint az első félidőben. | Szürketaxi a balszárny támad&ait erőltette, mert a sérült Szegedi középcsatár az első félidő végétől kezdve fiu jobbszélen sántikálta végig a mérkőzést* Takács S % II. pedig a kozépcsatár helyén Kiszeiy mellet'; sem tudott érvén-v .dülii. A 30.percben Cseh Horváth elé tolta a labdát p az &&wmM közeiről gólt lőtF/7:0/. Az utolsó negyedórában a Hungária három fsa-zete is kapura lőtt. A-36.perc­ben- Miklósi cs a szerencse mentette ujabb góltól az üres kaput. A 44.percben Horváth löyésct Sarkadi.s kftpuía sogitségévei védte > A Szürketaxi csatársora egészen' tehetetlennel bizonyult, csak Miklósi játszott elfogadhatóan, Sarkadi í^en gyengén védett. A Hungáriából különösen az első félidőben minden játé­kos kitűnően játszott, csak* Horváth és Tickos esett vissza a második félidő­ben*