Sportkiadás, 1937/1

1937-05-02

fi E/BO. Zürich, mái. 2. ; <. A német válogatóit labdarugó csapat vasárnap 1:0 /0:0/ arányban győzött huszadik Svájc elleni mérkőzésén. A győztes gólt a második félidő 2o. percében Kitzinger bal fedezet lette. A Grasshoppers pályáján^, coo főnyi néző, köztük lo.ooo Németországból volt jelen az érde­kes mérkőzésen és közvetlen a mérkőzés kezdete előtt egyes ülőhelyekért két­szeres, sőt háromszoros árakat is ajánlottak. fi E/BO. Kopenhag,a , máj. 2. A nemzetközi uszóversenyen a 2oo méteres gyors­úszásban a német Platz 2 p» 13 mp.-s kitűnő idővel győzött a svéd Björn Borg és a dán Petersen előtt. Hveger hölgy világrekorder uszó a loo méteres gyorsúszásban 1 p. o7.7 mp-s idővel országos rekordot úszott. A loo méte­res hátúszásban Baeth német versenyző 1 p. 12.5 mp-s jó idővel győzötti 0. E/BO. A X. cserkészkerület vasárnap az újpesti levente lőtéren rendezte céllöva versenyét, amelynek eredményei a következők: Cserkészek csapatversenyéuen: 1. az esztergomi 14-es Hollócsapat lo8o ponttal, 2. a gödöllői 44-es Rákóczi csapat lo69 ponttal, 3. az esztergomi 83o-as Szent Ferenc csapat 953 ponttal. Egyénileg: 1. Siklósi Gyula 26o-as csapat 262 pont, 2. Ágotái László 26c—as csapat 256 pont, 3. Szálkai Tibor 44-es csapat 243 pont. Öregeserkászek csapatversenyéoen: 1. a kispesti 8o8-as Vesselányi csapat, versenyen kivül l29o ponttal• 2. a gödöllői 821-es Kálmán herceg csapat 1157 ponttal, 3i a csepeli 96-os Sólyom csa­pat 1155 ponttal. Egyénileg: 1. Marosuivari József 14-es csapat 27o pont, 2. dr..Kiss Lajos 821~es csapat 265 pent, 3. polauer Károly 28-as csapat 253 pont". Tisztek versenyében: l'» Eötvös Karoly 44r-es csa jat 267 pont, 2. Osomor János 17-es csapat 245 pont. 0- E/BO. P é c s , máj. 2*. Középmagyarország-Délnyugatmagyarország 1:1 /1:0/ Szent Korona kupa mérkőzés. 25oo néző'. Biró Herczka. Az izgalmas ésjiivós mérkőzés a mutatott formának megfelelően döntetlen eredménnyel végződött'. Délnyugat támadásaival in­dult a játék, később azonban Közép is több veszélyes táma­dást vezetett. A rí percben Sárkány váratlan lövéssel megszerezte a közép vezető gólját. Csongei valamivel később ravaszul pergő lövést adott le a Közép kapujára, amelyet Gárdos csak nagy üggyel-baj jal tudott kiütni'. A 37. percben Koíláth éles lövését védte a pécsi kapus. Szünet után^fo­kozódott az iram, Pár perces játék^után Bélnyugat Csöngei éles felsősar­kos lövésével kiegyenlített és ettől kezdve némi fölénybe került. A 3o'» percben Csöngei gólját a biró lesállás miatt oer. Ítélte meg. A Bélnyuga­tiak támadásaival ért véget a mérkőzés. Megélő zően K^oosvár válogatottja 2:0 /1:0/ arány­ban győzött Pécs város válogatottjai felett', A kaposváriak mindkét gól­ját Vörös rúgta. — • —