Sportkiadás, 1937/1

1937-04-18

Ferencváros FC-Budafok FC 8:0 /5:0/ f Biró Antalics Hungaria-uti pálya, "emzeti bajnoki labdarugó mérkőzés. Erős széllel szemben, 10.000 néző előtt a-Fe encvárós~kezd­te a játékot és a 35. másodpercben-márt gólt is szerzett; Lázár-Toldi- • Kemény volt a labda'utja és a szélső beadását Sárosi hálóba emelte /l:0/. Á budafoki csapat ellentámadását Tátrai crak szöglet árán tudta szerelni*. Budafok az erős széltől támogatva is csak rövid ideig tudott támadásban maradni,mert a 12.percben Sárosi kiszökött és ujabb gólt lőtt /2:0/. & ­14. percben megint Sárosi készítette elő a gélt: magara vonta a védelmet, kiadta a labdái a tisz •átálló Keménynek és a szélső szép lövése,a felső kapufa éléről-pattant be /3:0/ A 19. nercben Tánczos vezetett jé tá­madást beadását Xoldi kapásból bombázta a balsarok fölé. A 2ö.percben Toldi használta ki Kemény jó beadását /4:0/. A 30,percben Lázár elore­ivelt labdáját .Sárosi csavart fejessel küldte a srrokba /.5:0/. A 32.perc­ben Tátrai hibázott, Hadrévi egyedül vezette a labdát a f erencváros kapu­ja felé, de Korányi ogy méterrel a 16-os vonal előtt elgáncsolta. A sza­badrúgást Hadrévi kapu fölé lőtte* A második félidő második percében szép összjáték után Kis^lövése szállt el a kapu felett. | 4. percben Sárosi pompás labdát adott ki a jobbszélre, Tánczos ráfutott és lövése a jobb kapufáról pattant be /6:ö/. A,szél időnként elállt, változatos mezőnyjáték alakult ki, a támadásokból a budafoki csapat is kivette részét és Hadának sokszor kellett beavatkozni^ A 22. • es '24. percben Sos k" rült lövőhelyzetbe, de hibázott. A 25.percben Tátrai kezét érte a"i&bda, Hadrévi 20 méteres szabadrúgását Hada csak ujjheggyel tudta kitolni. Egyídeig még a Budafok maradt fölényben, támadásai! azonban nem tudta befejezni. A 30.percben Hadrévi, ' a 31. percben pedig Szeder rontott el biztosnak látszó helyzetet. A 32.percben a'Fer .ncváros újra ,iram adásba lendült;." Sárosi előroadására •• Toldi ráfutott és a kifutó Raskó mellett a hálóba gurította ajlabdát /7:0/.' 1 35.percben Kemény, rúgta be a Raskó *. |lí ,. : üres kapugja csapat? utolsó gólját /8:0/. Az utolsó percek a Ferencváros támadásait hozták,de Sárosi labdái rendre lesen találták a zöld-fehér csatárokat. A budafoki csapat,igen gyengén játszott, csak Szebehelyi és Kapta mutattak elfogadható játékot, míg a Fer ncvárosból a közvetlen védelem. Sárosi és a ket szélső keltett kitűnő benyomást. Az első fél­időben Kemény, a második félidőben Tánczos volt jobb. L