Sportkiadás, 1937/1

1937-03-15

Í/L. Phőbus FC-Budai „11 I'O 0:0 Nemzeti bajnoki mérkőzés. Bor­ii jhi'utoai pálya, 2500 néző. Birc: Hertzka. A ...v,... j - tok alapic n a döntetlen eredmény megfelelfaz erő­viszonyoknak/ Mindkét csaoatnal2/a védelmek nyújtottak kiváló tel jesitményt *— melyekkel szemben a csatársorok medaőnek bizonyultak. A játékidő elején a Budai nagy fölényt harcolt ki s az első negyedórában úgyszólván kapujához szegezte ellenfelét, A ^3*, percben Vermes kapásból továbbított labdáért Csikós nehezen védte. A kivetkező percben Szuhai^kapufának a labdát^ A 30- percben Megyeri sérülése miatt egy percig szünetelt*a játék. A félidő hátralevő részé­ben m.nr kiegyensúlyozottabb volt a játék, de eredményt egyik fél sem ért el. Szünet utan a 3. percben nagy helyzete akadt a Phobusnak.de Béki négy lépésről kapu fölé emelte a labdát. Változatos és heves jité)i^Cl^ l a 12. percben Szuhai lábáról szedte le Csikós - labdát. Uöána a Phőbus ragadta magéhoz a játék irányítását s időközönként nyomasztó fölénybe jutott. A 27. -ércben Gombkötő helyezett lövését Havas csak sarokrúgás árán tudta ártalmatlanná tenni. A., utolsó ^egyedéraban a Phőbus még jobban belefeküdt a játékba, de csatársora a SZÍVÓS Budai védelemmel szemben nem tudott ered­ményt elérni* mi':' A Phöbúsban Csikós^ IV.iete, Béki és Szikár, a Budai csapat­ban Havas, Kovács, Magda ^és Szuhai ió játékával szemben a többi | is kellőképen kivette rész. e't a küzdelemből, de mérsékeltebb sikerrel, r A Detektív AC vasárnap délelőtt női torvaiogató/versenyt rendezett, amelyen a legjobbak köz 1 Elek Ilona olimpiai bajnok es Bogáti Erna /utóbbi betegsége miatt/ nem indult, Igen eres küzdelmek folytak a kilences döntőbe való jutásért, A versenyt űr. Rozgonyiné nyerte öt győzelemmel, mág a második helyen hármas holtverseny után dőlt el a sorrend. A válogató verseny eredménye; 1. ar.Rozgonyiné e.k. 7 győ­zelem, 2. 1 lemé Elek^Margit BAO, 6 győzelem, 3, Varga Ilona DAC 6 győzelem, 4, HorvátMKató MAC 6 győzelem jTSzenesne Sparta 4 győzelem, 6, Erdős EAC 3 győ­zelem, T f Kunivá MTK 2 győzelem, 8, báró perényi e.k. 1 győzelem, 9,Salgó ír/a BEAC 1 győzelem* ,„.r A HTVK első osztályú válogató torversenyt rendezett,amely neii selejtezőit vasarnao délelőtt bonyolították le f A legjobuak közül hiány­zott Ma0zláy Jl "Grerevich és Bay Béla. A kilences döntőbe a 18 vivó köaül a kő­vetkezők kerültek; Hatszegi József,2irczi, Kevei: Homoródi, Gőzsi dr.^Ujfa­lussy HTVK, Hajdu'dr. Beszkrt, Dunai ' és Palócz UTE. A döncőben elös'zör oZ egy egyesületbeiiek vívtak. Ennek alapján hVtszegi József veretlenül vezet. A BEAC vasárnap délelőtt renaezte a Rokosi-réten fhomka j ronnak', a vileghe ooruban hősi halált halt bajnok~f utc jának emlékére mezei futó­versenyét. Nem kis meglepetést okozott Kelen J nos veresége, aki mindössze 0.3 másoapérccel^maraoT el Esztergomi Mihály mögött. A két elsőjielyezett külch versenyt "futott és az elsoSég kérdése . z utolsó centiméterekn dőltlel, A vára­k iZr.snak megfelelően a Beszk, rt nyerte a csapatversenyt a Törekvés SS előtt. Eredmények; 42 futó k.zül 1. Esztergomi Beszkárt 18 p 11.4 mp, 2, Kelen BBTE 18 j 11? 6 mp, 3. Németh Béla MAO 18 p 37.2 mp, 4. Hernádi Törekvés , 5, Csaba rJeszkart, 6. /Ligeti Beszkárt, 7. Kővári Beszkárt," 8.Ma tus, Törekvés, 9.Gócz, jeüzk-rt, 10. Qser Beszkárt.