Sportkiadás, 1937/1

1937-02-19

Hó ci a, febr, 19. Az olasz slbajnokságot Anton Mosele nyerte, aki az összetett versenyben /futó ós ugróverseny/ 448 pontot ért el» további helyezések* 2, Maculotti 441 p*, 3* Butti 41*: 0 7 ponté Az ugroverse-nyben liosele győzött 221.5 ponttal / 35 1/3, 39 méter/ Armand /207.5 p*/ éalnvernizzi előtt /202„1 p«/ § *• H&rrachsáorf, febr.- 19. szudéta németele sibainoki versenye pénteken a 18 km-es futóver mennyel kezdődött. Győzött °e:-auer 1 óra CJ5 p, 58 mp.-iaes idővel,-mig a junio­rok 12 km-es verseny ében Lahr végzett az első helyen /43 p. 21 mp,/* llátraháza, február 19* /tiszteknél/ j 12 km— G s futóversenyen 39 éven fe 1 üliA-Vo Ná day János százados Honvédelmi iiiniüZteriup 5 9 perc 59 mp, 2. PerczelAladár alezredes Mikkolc 1 óra 09 perc 15 mp, || Pataky Gyula gt. százados i II, határőr 1 óra 10 p 25 mp. 4. Nagy Bó fel ezreőes 1. óra 24 perc 56 mp, a dijakat vitéz Sonyi^Hugo gyalogsági tábornok hadsereg főparancsnok osztotta ki szép beszéd kicéretóben, A verseny kifogástalan rendezéséért Nóme-th József vezérkari ezrede a, Kovács Tibor alezredes ós vitéz Bujdosó Kálmán emléklapc-s főhadhagvot dicséret illeti. A verseny minden tekintetben kifogástalanul sikerült. A hó m volt, A rendezőségnek nagy segítésére volt a rövidhullámú \ rádiókészülék, melynek segítségével a pálya szolón elhelyezett pályabirák állandó összeköttetésben lehettek a verseny intézőségével. I L ? M * ?*ff 9b I a If^íá Jf£ koron g világbajnoki verseny péntoki napján a lengyel válogatott csapat 7il f2\l 9 3:0, 278/ arányban verte a fran­cia válogatott együttest.