Sportkiadás, 1937/1

1937-06-27

Young. Fellows-Vienna 1:0 .. Középeurópai kupa­mérkőzés.. Bécs, jun,. 27.. Ü nagy nemzetközi regatta második napján a kö­zönség soraiban jelen volt Papén, bécsi német nagykövet és a nemet nagy­követség több tisztviselője, Preiss min., tanácsos, az osztrák sportügyek felügyo ője, Lahr őrnagy alpolgármester,, magyar részről dr.. Perger Perenc és dr. Perczel György.. A verseny két legfontosabb számában a Hungária nyolcasa ujbél bebizonyította a magyar evezős sport állandó • fejlődését.. Az egyik szántban a Breslauer Ruderverein, a m^sik számban pedig a leg­jobb német nyolcasok egyikével szemben*.a Berliner Rudervereinnel szemben győzec.elmeskedett., Eredmények'.' Gróf Harrach senior nyolcevezős verseny: 1.. Hungária EE 6 p.. 25..3 mp., 2., Breslauer RV, 3. Korneuburger Alemannia,. A három nyolcas eleinte együtt evezett, looo métertől kezdve a Hungária lassan felnyomult és fél nossz előnyre tett szert a boroszlélakkal szemben,í * mig az"Alemannia két hosszal lema­radt. A Borosáé* iak még egyszer megpróbáltak ifelzárkózni, de a Hungária nyolcasa 15oo méternél is ^tartotta iélhossznyi előnyét. A végküzdelémben ugylátszott,, mintha a borozóiak felnyomulása folytán a küzdelem igen he­ves lonne, de álmagyar nyolcas idejében vette észre a borciU.óiak ujabb támadását és előny ét hárc-mnogy ed hosszra fokozta. 1. oszt. nyolcas: 1.. Hungária EE 6 p. 24 mp. 2. Berliner RV 6 p. 26.7 mp. C Breslauer RV 6 p., 33.9 mp. Eleinte a borosiéiak vezettok. looo méternél lassan a következő sorrend alakult kir a berliniek félhosszal a borosa l^iak előtt ós a Hungária fél hosszal a borcsltőiak mögött. A következő 2oo méteren a Hungária már a boroéjéiak elé került és 15 oo méternél egy vonalban evezett a berliniekkel, mig a boroSlóiak egy hosszal lema* raatak. 17oo méternél újból Berlin vezetett, a Hungária a végküzdelem­ben azonban gépszerű egyöntetűséggel felnyomult és hárcmnefcyed hosszal győzött a berliniek elolt, eJcilcet másfél hosszal a borosjléiak követtek. — • — lilsiii Róma, lUiius 27. . . (V , 1 zio-Hua^aria PO 3:2 /o:0/.TBirc :Wutrich. 10.000 néző. Az t?lső félidő első és 15.Dercében "Fiola ru^Va - Lazip vezető géljait. Az utéu^i ^ól körülbelül hat méteres lesállásból *sőtt. A második félidő 5.' percében Costa mar a 3. gólt is berúgta a Hungária kapuiába. A magyar csapat ekkor kezdett belefeküdni a Játékba. 1 15.. percBen'-Cseh szápitett az eredményen /3:1/.. . '^.dy.j^cben ismét useh fejese csúszott be a ro»iai csapat kapujába # /3:2/. \ kiegyenlí­tés a levegőben ló v ott. Müller hatalmas kapufa-lövése jelezte a Hun­gária fölényét, majd Kardos bombája alig keiülte el a Lazio kapuját, A szakértők véleménye szerint a Hungária iobban játszott,, mint ellenfele és legrosszabb esetben döntetlen eredményt érdemelt volna.