Sportkiadás, 1937/1

1937-06-13

/Az Olympia noi atlétikai versenyének folytatása./ Magasugrás IV. oszt.: 1. Szőllósy Olympia 135 cm, 2. Reindl MT3 13o cm. 3* Deák MT3 125 cm. Ötös csapatversenyben: 1. Olympia 133 cm. átlag, 2, MT3 125 cm, átlag. Diszkoszvetés II. oszt..: 1, Kronich Olympia 25 m. 82 cm. 2. Widder Olympia 25 m, 59 cm, 3. Barcza Olympia 25 m. 51 cm. Diszkoszvetés IV. oszt.: 1, Widder Olympia 25 m. 59 cm, 2, Bévai Olympia 22 m, 26 cm. 3. Kárpáti Olympia 21 m. 4 x loo m, staféta I. oszt.: 1. Olympia /Székely, Barcza > Kárpáti,Widder/ 58.4 mp. 2. MT3 56.6 mp. k harmadiknak indult Nemzeti T3 csapata nem futotta végig a távot. - • ­jSft . Bukarest, jun. 13, Ujgest FC - Venus o:4 /2:1/ közópeurópai kupamérkőzés. Vénus pálya* 2o.ooo néző. Biró: Ffützner. 1 * k nagyszámú közönség soraiban jelen volt bardosi Bardo­ssy László bukaresti magyar követ és neje, a kövewóg több tagja, Marines­cu,tábornok belügyi aImin^sztar, a Vénus elnöke, több volt miniszter ós számos más politikai és társadalmi előkelőség. k rekkend hőséget 5 órakor záporeső hűtötte le, ugy hogy a mérkőzés ideális labdarugó időben kezdődött, k magyar csapat üdvözlését a közönség feltűnően erős tapssal fogadta, a magyar követség páholyában a jelenlévők felálltak és ugy üdvözölték a csapatot, k Vénus együttese a közönség tombolása közepette vonult a pályára. Álmagyar csapatsz első félidő ben nappal hátban játszott és rögtön tamaaolag lépett t fel. a játékosok emelőre mindkét csapatban rendkívül idegesek voltak ós a csatárok messzf­lövésekkel kísérleteztek, k Vénus több veszélyes támadást vezetett, k 11. percben Havas ós Fut£ összeütközött, k ,l£, poreben Pusztai messziről lőtt a román csapat kapujára, kz Újpest talált először magára és lassan némi fölényt harcolt ki, á 16. percben a román kapu előtti t kavarod ásnál Zsengel­lér kissé me^órült, egyideig sántikált, de aztán tovább játszott. I 18. percben Pusztai labdája Zsengellérhez került, aki ügyesen szöktette Tóthot, a szélső lefutott és lo méterről éles lövéssel a felső léo alá küldte a Lbtí /l:0/. k 2o« percben pompás magyar akci<j befejezéseként Zsengellér a kapu fö lé rúgta a laodát. ^z Újpest a,sarokrúgások terén ekkor,m4r 4:1 arányban vezetett, k 21, percben Tóth három lépesről az oldalhálóba vitte s labdát, é 26, percbon a Vénus csatársora támadott, s 16-os tájékán a román balössze­kötő erős lövést adott le, ame^y a felső kapufáról pattant vissza, Havas a labda mellé nyúlt és 'dm\a , román középcsatár kiegyenlített A:l/. Két perc múlva klhu szabálytalanságáért a biró 3zabedrugást i$slt, Szalay pompás labdája a Vénus kapuia előtti kavarodásban Kállai elé került, aki a há­lóba továbbitptta / 2 '•%/• -»z Újpest tovább támadott, a 37, percben xm® helyzetet hagytak kiaknázatlanul csatárai: Zsengellér az üres kaou előtt éles lövéssoi kapufát talált, /Folyt, köv,/ - . •