Sportkiadás, 1936/1-2

1936-6-21

/ B r ü n n , jun. 21, AZ FC itobrosiana labdarugó csapata vasárnap 2o.ooo főnyi közönség előtt 3:2 /2:0/ arányban-verte a Zidenice csapatát. A kozepeuropai kupamérkőzést a magyar Klug vezette. A Zidenice technikai szempontból jobb volt, mint ellenfele, többet támadott, de az olasz csapat rajtaütésszerű kitörései veszélyesebbek voltak. Góllövők: Meazza 7.perc,^Ferrari 43. perc, Prusa II. félidő 16. perc, Hecht 28. perc, Meazza 38. perc. A Zid.nice csapata az első félidő közepetáján egy 11-est nem tudott ér tékesi teni. J ­- • ~ Hannover , jun. 21* A német úszók első szabadvízi versenyén a német válo­gatott staféta a 4 x 2oo méteres gyorsúszásban 9 p. 23.5 mp-s idővel europarekordot állitott fel. & régi rekordot a magyar staféta tartotta y r i' ^4.8 m P*"S idővel. Fischer európarekorder a loo m. gyorsúszásban Db.3 mp-es idővel győzött,Bahlke a 2oo méteres mellúszásban 2 p. 44.8 mp-s Leliesitmennyel lett első, Freese az 15oo méteres távon 2o n. o9.9 mp-el nemet rekordot úszott. A német-holland válogatott vízipóló móik'őzés 3 német csapat 5:1 71:0/ aranyu győzelmével vlgződött. Valencia , jun. 21. e • üz FC Madrid Ír-bd a rugó csapata s spanyol kupa döntőiében 2:1 aranyban verte az FC Barcelona együttesét. .-. . - . ­A ÍVIAG Hősök kardvivó emlékversenyének eredménye a következő: 1* Rajcsányi MAG 7 győz, 1 ver. 2. Kabos UTE 6 győz, 2. vereség /iiajczv Rajos ányi/ 3. -rtajczy dr, BEikC 6 győz, : 2 .• ver.. /Rajcsáhyi,Berczeili/. 4. G-erei mű 5 győz, 5. Boroz elli HTVK 4 győzViem, 6. Kovács HTVK 4 győz. 7... Maszlay HTVK 3 győz. 8. Szilasi MAG 1 győz.. 9.. Erdélyi e.k. 0 győz. A holtversenyek során Kabos 5:3 arányban győzte le RajczyJ Berczelli pedig Kovács ot ugyancsak 5:3 arányban. Az olym piai vaiog-atO ve senySk alapján a vivók helyezési sorrendié a következő: I. Kabos 51 ponttal, 2. Rajcsányi 41 ponttal,- 3. Rajczy dr. 40 p. 4. Borczoiii. 33 • p. 5. Gerei 32 p. 6. Kovács 25 p. 7. Maszlay 21 p.