Sportkiadás, 1936/1-2

1936-6-20

Szombaton délután a Hugária uti pályán először Ausztria amatör labdarugói mérközteka magyar amatőr válogatottal, majd pedig sor ' került a bécsi Vienna éa a Hungária PC elsöKözépeuropai Kupamérkőzésére, Ausztria-Magyarország 3:2 /1:0/. Biro: B 0 ronkay. 3000 néZÖ, Változatos tánadáaokkal telt el az első félidő, mindkét kapu több­ször került v szélybe, de vagy a csatárok lövését nem kiaérte szerenoae~ vagy a védelem lépett idejében közbe, A magyar csapatnak több helyzete volt de egyet sem tudott kihasználni, <A 40.-ik percben # Seitor jobböaazeköttí szerezte a balszélsö beadásából Ausztria vezető goÍjat? 1:0. ? A -11 4 félidő heves magyar támadásokkal indult, do a csa_ tárok sokat tologattak és még többet hibáztak, így csak moddö fölény alakult ki és közben gyors összejátszással az osztrákok ia, többazör veszélyez tettek, a magyar kaput. A 25 .-ik percben Horváth II, 'jobbösszekötö Jakab átadásából egyenlített: 1:1, A 35*-ik percben Weilinger kapu előtti kavarodásból lömét az osztrákoknak szerezte meg a vezetést: 2sl« A 41 ^-ik,percben Jakab rúgta nehéz helyzetből a mérkőzés leazebb gólját;2:2. A 44,-ik percben Weilinger kapufáról visszpattanó labdával szerezte meg a győzelmet: 3:2, TC/K&./S/S. -0 - 0 ~ ­\ • • FO Vienna- Hungária PC 3:0/0:0/. Biró: Ohrist /caeh/. Középeurópai Kupamérkőzés. 8000 néző. A H u náfia PC csak vergődött a sokkal frissebben és otle­teseUpen játazé uennával szemben, A bécsi csapat nem erőltette magát, csak annyit nyújtott, amennyire ellenfele kényszeritette. * ,'• A vendégcsapat kezdte ;j nap ellen a mérkőzést. A^.-ik ? ércben, maid a következőben is eredménytelen sarokrúgás volt a Hungária e^­en, A 6>.-lfc percben Brtl balszélsö éles lövése elkerült© a Hungária kapuját A 7,-ik nercben Titkos azép lefutását szerelték a bécsi hátvédek, A 8.1k percben Sas szöktette Kardost, aki kiugrott a hátvédek közül, de^l&bdajat Havlinek fogta. Változatos játék alakult ki, amelyben a Vienno játszotta a vezető szerepet. A 23.-ik percben Cseh lövését a kapus védte, A 25,-ik pero ben rövid b perces Hungária fölény után isméi a Vienna vette át a táradé szerepét.-A 30,-ik percben Fiseher 5 lépésről a Hungária kapuja fölé rúgta " a labdát. A 36,-ik percben sarokrúgás volt a Hungária kapuja előtt, A 37.­ík percben (rschweidl 3 lépésről kapu mellé rúgta a labdát, A 43,r>ercben ve­szélyes Vienna támadás: 3rdl éles lövését Fischer véletlen fejese védte ~~ ; A második félidő elején két,eredményteion sarokrúgás mutatta a Hungá­ria föiényét.A S.percben a I6-osrüi szabadrúgás volt a Hungária ellen,Hofffc-­m W?,7« é % ét a kapufa védte.A 10, percbon kavarodás volt a Hungária kapu}a­előtt: Molzer atadasaxbol,Srdl lapos lövése a hálóban akadt meg /l:0/. Zjpi?.** £? rcl ?en sarokrúgás volta Vienna ellen, L JKardos, majd pedig Du­das loyeset védte a becsi kapus, A 19,-ik percben öaeh 6 lépésről ha- • ­gyott ki egy jo helyzetet. A 3.9.-ik percben sarokrúgás volt. a Hungária ellen,; fráí a Hungária kapujába fejelte a labdát:2:0. A Hungária eaután fel adta a küzdelmet, &