Sportkiadás, 1936/1-2

1936-5-17

S a 1 g'ó t.a r j á n (1 május 17. - Törekvés Sft-SBTO 4:2 /2:0/.^omzoti Liga bajnoki labdarugó mérkőzés. Bir<5:Gombás. 1000 nézőé ­A Nemz;ti Liga amatőr dorbyle nagy meglepetésre a Törekvés győzelmével végződött. 1 vasutas csapat lelkos""és technikás játékával megérdemelten verte a : salgótarjániak"együttesét, A győztes csapatban ~ Göiög, Készei j Nemas, Szűcs'és Regős,az SBTC-ben Batori, Thour, Havas és Túrán játéka magaslatt kié "' ' Az első negyedórában meddő mezőnyjáték folyt. A 15, percben" j a hatalmas felhőszakadás miatt a biró a játékot 7-percre félbeszakította. Újból való kezdés után a Törekvés támadott töhbet. A 22,percben ' Takács III. a 16-oson belül kézzel érintette a labdát: a megitéit 11-esből ­Keszex a Törekvés vezető gólját lőtte /l:0/. Az eredményen fellelkesül­ve a'vasutas csgpat folytatta támadásait, A 30 .percben bsMdali támadás" után., Keszex - lövése a kapufáröla. hálóba pattant. /2:0/, A félidő há-fc­ralévő részében a játék változatos volt. Szünet után a salgótarjániak erős támadásokat" vezettek. Thour hátved a csatársor megerősítése céljából előre ment. Több veszélyes SBTŰ-támadás után a 25. percben Thour saöktette'Zsengellárt. aki közel­ről gólt rúgott /2:1/, A Törekvés ellentámadását Dón vezette, akinek­lapos lövését Géczi nem tudta kivédeni /3:1/. A 29. pe-cben Batöri le- • rohant a jobboszólen és beadását Havas a Törekvés kapujába emelte /3:2/. A küzdelem ekkor vált különösen izgalmassá*-A Törekvés nyugodtan dol­gozo^tt, a salgótarjániak idegesen harcoltak. A 42;percben Készei- gyönyö­rű lejesgóllal biztositotta a Törekvés győzelmét /4:2/, » Újpest FC-Szeged FC 7:2 /5:l/» 15oo néző, birő:Széll L. Megveri-uti pálya. Nemzeti bajnoki mérkőzés. Zuhogó esőben igen rossz, csúszós pályán kezaett az Újpest, A 7. percben Pusztai sarokrúgást erőszakolt ki, melyet Pálinkás röviden öklözött ki s a szemfüles Kocsis élesen a hálóba fejelt ./1:0/. A 9. percben Pusztai átverekedte magát a szegedi védelmen, Beadásából Kállai gólt lőtt /2:0/, Utána Pusztai Vince labdájával lefutott, be­adását Balogh értékesítette góllá /3:0/. A 23. nercben Vince 2o méteres lövését Pálinkás remekül védte, de Kállai 35 méteres szabadrúgását el­nézte, ugy hogy az akadálytalanul a hálóba jutott /4:0/. A Szeged táma­dásba ment át, Szőregi szóktetóséből Vasmag került jó helyzetbe, aki- ­nek lövése nyomán 4:1 lett az eredmény. Állandó szegedi támadások veszé­lyeztették ezután az újpesti kaput. A félidő utolsó perceiben Kocsis a későn kifutó Pálinkás mellett uiabb gólt lőtt /5:1/. Szünet után közel egyenrangú ellenfelek küzdöttek a^pá­lyán, a mérkőzés irama azonban lényegesen csökkent. Gyurcsó kiváló já-^ teka föltűnést keltett, A 17, percben formás szegedi támadás alakult ki, melynek elhárítása után Vince tört ki, lövése a kifutó Pálinkásról le­pattant és Miklósi még inkább hálóba segítette a labdát, Öngól: 6:1. A 26. porcben Vastag Sternberget átjátszva, a rosszul vetődő Hőri mel­lett a hálóba lőtte a labdát /6:2/. Utána a Szeged több sarokrúgást ért el. melyek nem hoztak ujabb eredményt. A 36, percben Kocsis egyem tá­madás befejezéseként a mérkőzés utolsó gólját lőtte /7-2/.