Sportkiadás, 1936/1-2

1936-4-05

Bécs, ápr. 5. Magyarország- Ausztria 5:0 /3:1/. Válogatott lab­darugó mérkőzés. 4-o.boo néző. Hohe ^, r arte. Biró: Leelerq /francia/. Bécsben hűvös, szeles idő volt a 79. nagyar-osztrák válogatott labdarugó mérkőzés napján, mire azonban délután megindult ci népvándorlás a Hohe T ". T arte felé, a nap már bágyadtan sütött. A magyar válogatott csapat egyik legbravurosabb sikerét érte el ezen a mérkőzésen. Az egész csapat kitűnően játszott! . , . • legjobb része a megbizhat^pan dolgoz ő közvetlen védelem volt;mindkét hát­véd önmagát multa felül, Szab^ó kapus pedig gyakran kapott tapsot .. pompás védéséért az elfogult bécsi közönségtől is. A fedezet­sor legjobb tagja szünet előtt Lázár volt, második félidőben azonban Szűcs es Seres is kitűnően látta el feladatát. Á csatársor eredményes és a_gólhelyzeteket pompásan kihasználó játékával nagy meglepetést " keltett. A csatárok lelkesen és győzniakarássál játszottak es össz­játékuk is kiváXj5 volt. Az osztrák csapat védelme csődöt mondott. Havlicek kapus nem való válogatottba, Sesta csalódást keltett. Schmaus . megtett mindent, azonban a magyar gólokai nem tudta megakadályozni. A fedezetsorban Smistik mindvégig jel látta el " feladatát, Mock jobb volt, mint Urbanek. Az osztrák csatársor ki­válóan dolgozott, a csatárok gyorsait voltak, minden helyzetből lőt­tek, de nem tudtak megbirkózni a kiváló magyar védelemmel. Szünet előtt az osztrák csapat valamivel többet támadott, a második félidőben az első negyedóra után megváltozott a játék képe ,H .. ~ • magyar fölény ekkor sem alakult ki, de a magyar csatárok kevesebb gö lhe ly zetüket jobban tudtál: kihasználni. * A francia Leelerq biró igazságosan vezette a mérkő­zést, ^amely egy-két kisebb szabálytalanságtól eltekintve mindvégig fair és izgalmas volt. i/íupr>ww!^íi Mindkét csapat a már Jelzett felállításban vette fel a kiiz­o^ b ; ff osztrákok választottra, ugy hogy az első félidőben nappal szeműen.es ..széllel hatban játszottak. A magyar támadást Cseh indítot­ta el. AS D. perecén Vinczc loyesebol eredménytelen sarokrúgás lett. tlmJE ÍSJl^? i ; osszul Vt^'r^ 1 ' szenesére azonban az osztrák tamaaas^Greamenytelen maradt. A 7. percben/íitkos szép beadásáról oseii lekésett. A l.o. gereben az ogrik osztrák támadást a biro lesál­las címen leiuita, majd Hanemann fejesét védte Szabó, A 15. nercben Bican ^o méterről kapu mellé rúgta, a'labdát. A 17. percben Kállaitól a labda Cseh-hoz került, aki kijátszotta Sestat és az osztrák kapus giw^-i vosovo i°r r VS?ri i: 9\$2y perccel később Seres buktatta Hahnreitert, szaDadrugásbol^a labda Zischek elé került, alti a rosz­szul kifutó Szabó .mellett védhetetlen lövéssel kiegyenlített: l-l. A 18, percben erecmenvtelén sarokrúgás volt-a magyar kapu előtt. Később sSVSiíí? lbe í + eS ? a ^mann levésett yéate. A 2§, percben Seres-Vincze- . oas-Lallai volt a labda utm, az utóbbi játékostól Csehhez került, aki ismét kijátszotta Sestat és újból megszerezte a vezetést a ma­4^pí 7 tf° g ? t0t " C1 >ÍS : 2:lk ^ A ^nercben nagy kavarodás volt a magyar kagu.előtt s a vedelem nehezen tisztázott, A 25. pereben Kállai í^ f Ha 7H^^ m ±™ Sállal kapu fölé ru|ta a labdát, á á?, percoon Havlicek kornerre mentet,e Kállai lövését. ,A oő, porcbon szépJinczorSasrKallai támadás gördült vé-ip a pá­lyán, egy .perccel később azonban Zischek, maid Bican lövlslt kel- ­lett bzaoenak veoienio. A 34. nercben Mock Titkost megrúgta, aki há­rom percre kénytelen volt a pályát elhagyni- ekkor 3séhen és Vinczén keresztül kállai elé jutott a labda, Havlicek rosszul futott ki s ­]udlai"ícjo felett a halóba emelte a labdát: 3:1. Három perccel ké­sőbb Hanemann leveset Szabó elvetődve védte. 4 4o. nercben egv °zén magyar támadás -a lábát fájlaló Titkoson elakadt. A ll.- percbén nagy kavarodás volt a kapu előtt, bzabó szerencsével védett. A 43. perc­ben Szabó az egyik osztrák támadást csak korner árán tudta elnári­/folyt, köv./