Sportkiadás, 1936/1-1

1936-3-02

• P á r i s, ^márc. 1. 1 te 11,pályán rendezett nemzetközi kerék­p-árveraenyen a 100 kilóméteres páros versenyben Gharlier-Deneef győzött 56 ponttal 2 óra 06 perc .: 44.2 mp, idő alatt. — * Pária, márc. 1. Az automobilverseny idén a kontinensen vasárnap a hagyomáavts paui nagydijas versennyel kezdődött, mely teljesen a francia versenyzőt"fölényének jegyében folyt le. Külföldiek közül csupán a spanyol Viilapadierna szerepelt joboán, eredmény* paui nagydáj /276.9 km./: 1/. játanceiin /Maserati/ 8 óra 22 perc 26.6 mp. /82.G85 km. óra átlag/, 2/. Martin /Alfa Romeo/ 3 óra 22 perc 40 mp., 3/. Lehonx /Bugátti/ 3 ora 23 perc 58 mp., 4/. Yillapadierna /Alfa Romeo/ 3 körrel hátrább. K o £ s n ^h ág a, márc. 1. A téli kerékpáros idény utolsó versenve egy 8- órás párosverseny volt, amelyben a Palck Hansen-van Kampón pár győzött 106 ponttal 346.140 km.-rel a G-rundal-Billiet /77 pont/ és a uhiistensen-Kolvenbach /85 pont/ előtt. Z ü r i ch, márc, 1. A avájci sibajnoki verseny utolsó napján vasárnap Dswo.aban az ui Bolgensáncon az ugróversenyt bonyolít*tták le^, amelyben a norvég Kaarby győzött 70 és 78 méteres ugrással. A négyes össze­tett versenyben w a svájci ailly Bernath szerezte meg a bajnoki címet a norvég Caarbv előtt. A hölgyek közül legerednényesebb a svájci Nini Arx Zogg volt, aki három bajnokságot nyert meg* . eredmények: siugroverseny: l/-. Kaarby 224,5 pont /70 óa 78 m/, S/, Rejmond /svájci/ 221.2 pont /65,5 éa 68 méter/. Négyes összetett verseny: l/, Bernath 80.91 pont, 2/, Kaarby 81,86 pont/ 3/.Alimén /svájci/ 86.60 pont. Női összetett verseny /lesiklás és mülesikiás/: i/, ürx Zogg, 2/. Könzli, 3/, Büchler, Berlin, márc. 1. Ü kanadai válogatott jégkorongcsapat vasárnap a berlini válogatottat 3;1 /ü:l, 3:0, 0:0/ arányban verte, A mérkőzés szüneteiben az angol Colledge és Taylor műkorcsolyázó bemutatót" futott.