Sportkiadás, 1936/1-1

1936-2-13

Garmisch-Partenkirchen, február 13. k jégstadionban este 8 óra után került a sor a Németország­Kanada jéghokldmerkőzésre. A stadion összes férőhelyei .. már negyedórával a nagy érdeklődéssel várt mérkőzés előtt zsúfolásig megteltek. A mérkőzésnek különös fontosságot kölcsönzött az a körül­mény, hogy előzőleg -Anglia már legyőzte Kanadát. Németország viszont döntetlenül látszott Angliával és így Kanada győzelme Németország ki­esését jelenti." A csapatösszeállítás á következő volt; • Németország: ^gginger-Bethmann-Hollweg, Jaenecke,- Schrbukat, George^BaH. Csere: Kögel, Wiedemann, Strobel. " ' Kanada: Í3oore 7 Murray, Kithhen-Neville, St. Germain, Farquarson Csere: Sinclair, Thomson. Haggarty. A mérkőzést az amerikai Brown és a lengyel Tupalski vezette. Közvetlenül kezdés előtt a német csapatban ujabb változás állott be, amenny-'ben Ball helyén -rautmann játszott. Az első halasadban a német védelem jól pállotta a viharos kanadai támadásokat és "Kanada csupán fordulás utan jutott vezető gól­jához Farauarson ütéséből. Közvetlenül ezután a német Kögel biztos hely­zetben hibázott, k mérkőzés kezdettől fogja hevesiramu, kemény küzdelem volt. A második harmadban a kanad'i fölény már jobban érvénye­sült. A negyedik percben ismét F'arouarson ütött gólt és a nagyszerű össz­játékkal dolgozó kanadai csatársor'most már teljesen megzavarta a német védelmet. A gémet csatársor iátéka mindinkább szétesett, A kemény küzde­lemben Kögel,•• ; 1A«-1± megsérült és „, ; ;,i'. \.'rr-.l^ j elhagyta a küzdő ­teret. A harmadik kanadai gólt Neville szerezte és"közvetlenül a második harmad befejezése előtt Thomson kitört. lövése védhetetlen volt. Az utolsó harmadban Németország erősen feljavult, sőt rövid­del kezdés után gólt is szerzett .íi edemaiin revén. A kanadai ellentámadások során St. Germain és Neville voltak a gólszerzők és Kanada már 6:1 arány­ban vezetett^ cini kor a mind keményebbé váló mérkőzés befejezése előtt I pere sel a német Strobel szépithetett az eredményen* Végeredmény: Kanada Németország 6:2. Harmadok: 1:0,3:0,2:2.