Sportkiadás, 1935/2

1935-08-03

W § G 1-a s g o w, augusztus 3. Egy itteni meghívásos atlétikai mérkőzésen 15.000 néző előtti Lovelock ~ T újzélandi középtávfutó-világ-­rekorder az angol Woodersontól az egy angol mértföldön vereséget szen­vedett. Á'ooderson ideje 4 p 12.8 mp volt, Lovelock pedig 4 p 15,6 mp alatt árt másodiknak célba. V/Vi -§ Balatonföld. vár, augusztus 3 e A somogy-zalai lc vas­sportegyesül etek rendezésében szombaton kezdődött a kétnapos concours hippi oue, A versenypálya hatalmas park közepén a d.i sz kert "pompán kör­nyezetében van és a közönség soraiban megjelent a földvári és általában a Balatoni . mellett Üdülő* társaság szine^ava. Ott volt gróf Andrássy Géza, Schmidt Frigyes hus zár ezredes és meg sokan'.-. Az első versenynapon a balatoni vadász^ijugjtató-versenyt bonyo­lították le, a vasárnapi versenynap érdekessége a ŐJ km-es kettes fogat­kasai- verseny lesz. hajtó V/Vi -§ü Szombaton délután kezdődtek a Császér-fürd.ő uszddájájjao. a a magyar úszóbajnokságok* Az első napon a férfi számokban a kitűnő for­mában lévő Csík r- két bajnokságot nyert,, A hölgyek gyengébben szerepeltek. A 100 m hölgy gyorsúszás bajnoka Lenkey'^agda lett, aki 1 p 11.6 mp-vel biztosan győzött. * hölgy műugróbainoki, valamint a 400 méteres hölgy gyorsu szó-baj no ki számban a versenyzők nem érték el a bajnoki standardot. i A 200 méteres férfi gyorsúszás bajnoka Csik lett.. Vé ? ig elkese­redett küzdelem volt közte és Gróf között, amelyből vizalatti tje nyula s­sal Ősik került ki győztesként, A közönség a viz felett benyúló grófot látta elsőnek és viharosan tüntetett a zsűri Ítélete ellen, amikor' Csikót hirdették ki oa jnolmak. Mindkettőjük ideje 2 p 19.6 mo volt. A 200 méteres hátúszó-bajnokságot Bicskey 2 p 45.2 mp idővel "uj országos rekorddal nyerte. A 100 m-es melluszó-bajnokságot vegi£ . 'vezetve 1 p 19.6 mp-es idővel Csik biztosan nyerte.Mezéy előtt, eredmények: mTV , }9° r m hül gy gyorsuszó-bajnokság: Bajnok Len ke y Ma/ da 7 T ~ kör , ÁM® m-es_holgy gyorsuszőbainokalgban sem érték el-a ba inoki' atandardot* Kot indüö Bzül első K.Tóth Ilona MUE 6 p 32.4 mpf 2. Len­kei fy Mariid líISGK 6 p 39.8 mp. ^> n . , n 2 ?? ^í^I 1 gyp/suszdbajnokság: Láö-Torres Béla emlékverseny 2 p23.2 mn; P m]? ' ' &rÓf UTE S P 19 ' 6 mp ' 3 ' 'Sí 200 m-eé hátuszó-hajnokaág: bajnok Bicskey írnád ILE3E 2 o 45 2 mp. országos reü-ord, 3. Hazai MTIY 2 p 55.6 mp, 3/Gombos LiSE 2 n 58 mn TT., ,\ to ^L?^;:p-bainokságba/bajnok Vaid? BEAC 105.95 oonttal P ' MIK í Ponttal,!. Kovács UTE 97.07 ponttal, 4? §ody r rrT i°9 m 5f ^szo-bajnokségban bajnok Csik BJS4C 1 p 19 fi'mn ? ' Lezey laüK 1 p 21.4 m P 3. Borsos MESE 1 p22.8 mo. - 1 * ^' ^' diszkvalifikálták.'' S ^ r ' £eZ 3 buliénak I^ai 3 ' ...'150Ű méteres bajnokság: Laa-Torre? Béla emlékverseny• "-'""w-^i Bu/Vi *