Sportkiadás, 1935/2

1935-11-03

'Vasárnap délelőtt 1/2 11 órai kezdettel rendezte meg a ; ^agyar Atlétikai Szövetség az ez évi kerületi mezei futóbajnoksago 4 + . is e ^, a . lakosi &akorlotéren. A versenyből hiányzott a BBTE tav­luto gardája, ami hátrányosan befolyásolta a verseny érdekességét1 s e ?™" kapcsán a várt küzdelmek is elmaradtaké A szeniort versenyt kö­rülbelül nyolc kilométeres távon rendezték meg kedveső, kellemes idő­ben, h szeniorok között az országos bajnokságban második helyen vékzett levente luto Rosta-Szabó győzött, nagy fölénnyel. Az ifjúságiak között ugyancsak nagy fölénnyel az újpesti Hires lett az első. Részletes ereöméryek * Budapest kerület 1935. évi szenior mezei futóbajnoka: Rosta­Szabó ' BLE 24 p 30 mp. 2. Eper UTE 100 méterrel, 3. : Simon BSZKRT 80 méterrel. A csapatversenyben első lett az UTE, 2, az MTK, 3. a BSZKRT csapata. , , , „ , Budapest kerület 1935.. évi ifjúsági mozoi futó­bajnoka: Híres UTE 13 p 25 mp. * -/Táv kb-. 4 km./, £. Ruzsovet BLE 80 méterrel. Csapatversenyben: 1, UTE, 2. BLE, 3. BLE B/ csapata. . - * : >• '• .: ' . • Székesfehérvár, nov. 3. Alba Regia Atlétikai Klub- Vasas F0 3*3 /2:1/. Prefesz­szionista liga bajnoki mérkőzés. 9oo néző. Biró: Molnár. Hatalmas küzdelem után a mérkőzés a mutat*tt forróknak megfelelően döntetlenül végződött. A 26. percben az : Arak szerezte meg a^ezetest Varga II. lövésével, a 35. percben azonban a Vasas Rajna revén kiegyenlített. A 44. percben ujbol az Arak iutotft vezetéshez Rudas lovesebol. Szünet után a 22. percben Rajna góljával a Vasas ismét ki­egyenlített. ,A 35. percben Ráf fai az Ara kot juttatta vezetéshez. A 4o. percben Molnár a Vasas egyenlitő gólját lőtte. • • • Kaposvár, nov . 3. . , „ Somogy FC-Budatétény FC 5:1 /2:1/. Professzionista ligabaj­noki mérkőzés. 5oo nezo. Biró: Krebs. A Somogy könnyelműen kezdte a játékot, majd egyik játé­kosa Kollár megsérült, sőt szünet után Baraos is megsérült, ugy hogy az első félidőben ós s második fel idő' első 2o percében s Budatéteny egyenrangú ellenfele volt i felforgatott Somogyi csapatnak. Ettől kezdve a v kaposvari együttes csatársor? magáré talált és számos gólhelyzetét részben kihasználta. Változatos játék után a 30. percben Berecz szabadrúgásá­ból a Somogy szerezte meg s vezetést, sőt a 35. percben Tadics revén második góljához is jutott. A 43. percben Budatatény rálfalvi lövésé­vel egy góllal S/zépitett az eredményen. Szünet után á Buda tó ténynek alkalma lett volna egyenliteni, mivel a biró 11-est itélt a Somogy ellen, amelyet azonban Varga a kapu mellé rúgott, á Somogy fölénye mindjobban kidomborodott és a 30. perc­ben 11-esből Berecz révén,-p 32. nercben Tadics és & 43. percben Galam­bos révén három további gólt rúgott. r t k győztes csapatban Braun, Muráth, Boros, Horváth és Berecz, a Budatetenyben Öri, Nagy, Petrokovics ás Verner játéka magaslott ki.