Sportkiadás, 1935/2

1935-11-03

9n rnn VJ^Í -Hungária IC 2:2, /2:2/, Hungária uti pálya. 20.000 nezo. Biro:Boross. A Nemzeti Liga első ős másod ik helyezett jenek találkozása dön­tet lm erefoenvt- hozott, A végeredmény már az első félidőben kialakult T .iz első- télidőben az Újpest volt jobb, két izben is megszerezte a veze­tést es a Hunyna csak szerencsével egyenlitett. A második félidőben a Hungária játszott jobban es ekkor az Újpest tudta csak szerencsével tartani az/eredmeny t. A Hungáriában Szabó kapus néhány hibája mellett jol veaeU, de a védelem és a fedezet sor csak a második félidő végére javult fel. A csatársorban kardos és Pénzes gyengén játszottak és sok j9 helyzetet elrontottak. Az Újpestben Kállai nagyon jól irányitott és ket góljával eredményerJegéről is bizonyságot tett. Vince és Balog sok jo támadást készített elő, de ' a két szélső sokat hibázott. T, fe­dezetsor egyenletes teljesítményt nyújtott, a védelemben azonban csak Hóry erdemei dicseretet. A választásnál Újpestnek kedvezett a szerencse és igy a Hungária kezdett nappal szemben. ü z első, jó támadást Titkos vezette, de azután az Újpest vette at a játék irányítását.' Az 5.p-ben Szabó Balog erős lö­vését -röviden ütötte ki és K állai az eléje pat anno labdát a fekvő Szabó felett hálóba rúgta /1:0/. A 6.p-ben Túra 1 a szabadrúgást Mullér­hez továbbította, ő Cseh II.-t ugrasztotta ki és a középcsatár köz ellő. 1 kiegyenlített /1:1/. A 9.p-ben Seres iveit labdáját Kállai háttal a kapunak vedhetétlenül gólba fejelte. /2:l/* Most változatos erős iramú játék alakult ki, melyben a Hungária-tetszetősebben, au Újpest' pedig erő­teljesebben játszott. A 18.p-ben Kardos laödáját Sternberg a 16-os vona­lon belül kézzel akasztotta meg, a megitélt 11-est Müller értékesítette , /2:2/. A következő' nercbon a Hungária támdása nyomán' • "nagy kavaro­dás támadt Újpest kapuja előtt, a labda Seres kezét is érte, de a" játék­vezető nem látott szándékosságot. A kiegyenlítés után a Hungária került fölénybe, de Cseh II. két izben is' kapumellé lőtt. A 25.p-ben pusztai a jobbszélről hosszú labdát iveit a kapura és Yince szabálytaláiul tá­madta a magas labdára felugró Szabót. A következő percben előbb Turai, majd Seres szabadrúgása veszélyeztette az Újpest, illetve a Hungária ka­puját. A 30,p-ben Bíró hazaadása tulment a vonalon, de a sarokrúgást tisztázta a Hungária védelme, sőt Turai hosszú labdájával Titkos'futott le a balszélén, átadását azonban Cseh hiába engedte at Pénzesnek,cz if ni szélső magasan kapu fölé lőtt. A következő percben már megint az Újpest veszélyeztetett, ae Vince lövése lecsúszott. A játék egyre'keményebb és gyorsabb lett, a 35.p-ben Cseh szökött mag, Hóry kifutott;, elvesztette a labdát, a kapu üres volt, de az újpesti védelem nagynehezen mentett. A 39.p-ben Titkos és'Cseh mintaszerű összjátékkal közelitették meg az Újpest kapuját, de a jóérzékkel kifutó Hóry elkapta Cseh elől a labdát. A 42. p-ben Máriai a 16-os vonalon fellökte Kállait, Vince a szabadrúgást . Pusztaihoz juttatta, a szélső lövés J azonban hajszálnyira elkerülte a sarkot.Az utolsó percben Titkos ^artdobása hozta kapu elé c labdát, a ka­varodás azonban nem. hozott eredményt. A félidő döntetlen eredménye meg­felelt az erőviszonyoknak, bár Újpest, egységesebb benyomást kel tett.Itt csak a védelemnek voltak bizonytalan percei, a Hungáriában viszont a fedezetsor. volt igen gyenge az első fel időben. A második félidő első percében Titkos sarokrúgása,, a második perc­ben Vince kapi fölé lövése, a 3.p-ben Kardos lövése, a 4. p-ben megint Szűcs iveit labdája jelentett veszélyt. Hullámzó játék folyt, melynek során mind a két csapat sok veszlyes támadást vezetett. A 8.p-ben Pusztai fejese a felső kapufát találta, a 9.p-ben nedig Müller lövése csúszott el a kapufa mellett."A 13.p-ben Müller átadásából Pénzes Ívelte kapura a labdát, de- " .'• Hóri mentett. A 14.p-ben Kocsis két sarokrúgást is kül­dött a Hungária kapuja elé, de a belsők hibáztak. Kállai, és Balog lövései, illetve Szabó sorozatos védései jelezték most az Uipest fölényét,^nert a Hungária fedezetsora és védelme még mindig bizonytalankodott. A 22.p-ben a Mandi kezeléséért megítélt szabadrúgást,a 23.p-ben pedig Janáo váratlan lövését kellett Szabóhak védeni. A Hungária előretöréseit az újpestiek legtöbbször gáncsokkal akasz tották meg és igy szép játék a sok szr.eaa­rugás miatt nom alakulhatott ki• TT.7 T P ~ •