Sportkiadás, 1935/2

1935-08-25

§ Hungária Futball Club-Nemzeti Futball Club 3:0 /l:0/*Nemzeti Liga mérkőzés, Hungária-uti pálya, 5000 néző, biró:Lindi. A Nemzeti Ligában ri u ,/ meglehetősen gyenge já­tókkal mutatkozott be a Hungária os*pata. B*r a mérkőzést biztosan nyerte a Nemzetinek úgyszólván az utolsó órákban összeállított osapata ellen, de a mutatott játéka egyáltalán nem volt megnyugtató különösen a második félidőben laposodott el teljesen a játék, amikor a nagy .igye­kezettel játszó Nemzeti ujono csapata több veszélyes helyzetet, is tu­dott teremteni a Hungária kapuja előtt. . , , Változatosan hullámzó-mezőnyjátékká 1 kezdődött a mérkőzés.. Az első 5. p-ben talán a Nemzeti támadott többet, de azután a Hungária vette át a játék irányiba át. A ll.p^ben az első félidő egyetlen gól­ja. A Hungária jobb szélsőjét Sas szépen adta be a labdát) amely átkertílt a baloldalraj ahonnan Titkos Ívelten adta . a közepre. A kózépcsa­tár helyén szabadon <*lló Müller kapásból éles lövessél küldte a lab­dát a léo alá. 7l:0/. •.. , Hungária, majd Nemzeti támadások következtek. A 25.p-ben osak a szerenose mentette meg a Hungáriát a kiegyenlítés tői. A 30.perc ut*n az egyébként sem erős iram szemmelláthatólag lanyhult*#Huncária fölénye állandósult, de több sarokrúgáson kivül mánt elérni nem tudtak. A 38.p­ben Hadíávi labdája kapufáról pattant vissza. -n A második félidő Hungária-támadásokkal kezdődött, mégis az első komoly gólhelyzetet a Nemzeti csatársora teremtette a Hungária kapuja előtt, de a Nemzeti csatárok a helyzetet elidegeskedték. A 11.p-ben Müllertelgánosolták a 16-os.vonalon. A szabadrúgást élea lövéssel küldte Hadrévi a Nemzeti hálójába /2:0/. Alig egy pero múlva Hadrévit vágtak fel a 16-oson kivül. A sza­badrúgást ismét ő értékesítette /3:0/. A j~'ték színvonala igen alaosony lett. A nagy igyekezettel védekező Nemzetinek sikerült több támadást vezetnie a Hungária kapuga Iliiig 6 ikó PtQlQn ásat árai azonban eredményt elérni nem tudtak. * § > A Magyar Testgyakorlók Köre vasárnap délután a Hungária-Nemzeti mérkőzés előtt rendezte vándoránjas atlétikai versenyét nagysz-mu kö­zönség jelenlétében. A gyorsan éa minden zökkenő nélkül lebonyolított verseny kiemelkedő eredménye Kelen Jánosnak 3000-en elért uj országos rekordja.amellyel Szabó Miklósnak ; ; 8 p 45.6 mp-es régi rekordját nyolo tized npsodperooel javította meg. Kelen rekordjában nagy szerepe volt a versenyről-versenyre javuló Csaplárnak, aki csak négytized másodperccel maradva el Szabó régi rekordja tó; Kelentaz utolsó 200 m­en erősen megszorította. 7 „. _ ??¥ a ?%fy. a verseny legnagyobb érdeklődéssel v*rt eseménye, a Szabo-Iglói találkozó az 1000 méteren. Iglói a próbaversenyen nem jelent meg, igy a magyar színeket Berlinben 1500 m-en Szabó Miklós K6pvIS öli • A verseny részletes eredményei: lfllO m. gátfutás: Budapest székesfőváros vándordijáért' i/• q . 1 ; J ;y°r BSzKBT 15.6 mp. 2. Kováos MIC 16.6 mp. 3. Gilly FTC 16-.8 mp.A másodiknak befutó Szabót /BEAC/ gátdöntésért diszkvalifikál­100 m. síkfutás az MTK dijért. Két előfutam után: KraZnay BBT?ffif cmí h ^ M ° 188 onu SÓly0m ™ C 185 om « 3 * 3. Berenosil^toőm. 08 ^ 1 ^ U ' 41 *' 2 ' VarrÓ V * CÍ Remény 14 ' 20 * Bu /F • /folyt.kör./