Sportkiadás, 1935/1-2

1935-06-23

§ Hungária PO-Admira FC 7:1 /1:0/. Középeurópai Kupa mér- • kezes,Hungária üti pálya, 10.000 néző. Biró: Csejnár /Csehszlovákia/*: . .*» i Hungária pompás iátékáv al megérdemel­ten győzött a második félidőben teljesen visszaesett idmira ellen,-Ez­zel a győzelmével resztvesz a Középeurópai Kupa mérkőzések további küz­delmeioen. A csapatban kiváló Játékot mutatott Újvári, Turai, Cseh Tit-~ kos, Müller mozgásán látszótt,hogy lábrándulása még nem jött tel­jésen helyre o Az Admiaíanak a fedezetei játszottak jól.« Ilig kezdtek, máris a Hungária lendült támadásba. Turai . fejesével már az első percben foglalkoztatta az idmira kapusát,: idmira támadás után Cseh. Müller, Turai volt a labda utja, de utóbbi a jó helyzetet nem tudta értékesiteni.•i 6.p-ben az iamirának volt jó hely­zete de Hanneman fölé lött. A lO.p-ben Titkos beadását Cseh küldte éle­sen kaoura ugy,hogy a kapus csak kornerra tudta tolni.Eredménytelen'sa­rokrúgás után a I4á»p-ben Cseh könnyű labdája lett a kapus zsákmánya.' A 15.p-oen ujabb sarokrúgás,majd száo adrugás • volt az admira ellen.- A 18.p­ben isméi sarokrúgás esett az idmira ellen.- A 20,p-ben lurai gyenge lab­dája foglalkoztatta az osztrák kapust. Hungária lendületes támadásokkal még joboan foglalkoztatta az idmira vádelmet, A 25.- és a 26.p-ben két­két sarokrúgás esett" az idmira ellen. A 30.p-ben hatalmas lenfiületes támadásba kezdett a Hungária. Turai lövése Cseh-hez, majd onnaa Titkoshoz került, _ • . akinek labdája a ielsoléc széléről védhetetlen iíl a hálóba pattant.- i 35.p-ben esett az első sarokrúgás a Hungáriában, Nagy helyzet is al átült ki,de az idmira csatárok nem tud­tak eredményhez jutni. A 36.p-bea Cseh Került jó helyzetbe,de a kapu' előtt lefogták az idmira hátvédjei ,- A biró nem látta tisztán a hely-' zetet s ezért nem Ítélte meg a jogos . ll-est. _ A 38.p-ben Turai tisz­tán állott, de a labdát kapu melle lőtte. További Hungária támadások következtek, de a félidő eredménye nem változott. Szünet "után a Hungária mág az eddiginél ismerősebb iramba kezdett.Már a 3.p-ben sarokrúgást ért el. iz 5»p-ben : az idmira került jó helyzetbe s Újvári Vogl labdáját csak nehezen tudta kornerra menteni. Váltakozó támadások után a 10,p_ben kitűnő helyzete volt a Hungáriának,de Titkos szépua iveit labdáját Túra. melle lőtte.- A 14,p­ben Titkos átadása Cseh-hez került, 7 " afö/"védhétetlen gőlt'lött" /2:0/. .'" A. gól után az idmira heves támadásba kezdett ve­szélyes helyzetet teremtett a Hungária'kapu előtt', de Újvári a v édh ér­tetlennek látszó labdát-pompásan fogta. ..: A játék irama'mind­inkább fokozódott, i 20 f .p-ben szabaarugás az admira ellen.- Titkos lövése ali.e; kerülte el a kaput, i22.p-ben az idmira csatárok biztos gólhelyzetp-en újra hibáztak.- i 26,p-ben szép Hungária támadás után,­Sas beadása Cseh-hez került, aki'átjátszotta magát a védelmen}a kifutó f latzer mellett belőtte a labdát./3:0/.- A 28.p—ben Újvári pompás védése észtette tapsra a közönséget. A 30.p-ben érte el az iomrira egyet­len góljiáu. Dzép összjáték után Hűmenberger-hez került a labda aki a kifutó Újvári mellett vélhetetlenül hálóba helyezte/3:l/. i'következő •percber a játékvezető,, a már előzőleg figyelmeztetett Janda-t durva Játékáért idállitotta, ettől kezdve 10 emberrel játszott az idmira,. A ' 35.p=ben Ti ukos,--Turai, Cseh volt a xabda útja,- • .. melyből utóbbi ki­játszva a védelmet, a negyedik golj lőtte /4:i7. Ettől kezdve két per­cenken^ esnek az ujabo xiungaria gólok ' A 37,p-ben Sas átadása került Titkosnoz aki az ötödik gólt lőtte /5:l7. í 40,p-ben .Titkoshoz került a labda, aki egyedül lefutott es a hatodik gólt lőtte /6• 1/ i 42-u-bpn Cseh f elvágásáért a-biro 11-est ítélt, amelyet Müller értékesített"// 7:0/.. További Hungária támadásokkal lejezodött be a mérkőzés Mi/F