Sportkiadás, 1935/1-1

1935-03-03

A Budapesti Egyetemi Atlétikai Club vasárnap II. és III. osz­tályú országos egyéni tórversenyt rendezett Semmelweis-utcai vívótermé­ben U'S el ej te ző me rr zé séfcet délelőtt tartották. A verseny különös ér­deke ssége, hogy a benevezett 63 versenyző mindegyike elinéu?ott. ff döntőbe jutásért hatalmas küzdelem volt a körülbelül egy­sz in vonalú mezőnyben'. A kilences döntőbe a követ'-ező versenyzők jutottak; Barcza István, Berezeliy Tibor és Hennyey Eenő a Honvédtiszti Vivó Clubból, Dr. Bakó Sándor RAC, Jeney Kálmán BSE, Nyilas Tibor MTK, Tabajdy Lász­ló UTE és a rendező egyesül étből,a BEAC-nél, dr. Zöld Ferenc es Feledi Sándor. ; A döntőt este 6 ora után kezdték. Bu/F Pro domo :a düntő eredményét., befejezés után adjuk. -§ A Pénzintézeti Sport Liga vasárnap-bankközi kard csapatvivó verse$írendezett, melyn„ek eredménye a következő: 1. Postatakarékpénz­tár / Jele Zöldág Somorjay, Rónay/ 2 győzelemmel, 2. Pénzintézeti központ / Lukác, , .Serbán, Szűcs, Kovács/ 1 győzelemmel, 3. Keresi.ce del~ mi Bank /Földváry, Ruszt, Molnár, Müller/ ü győzeleméi. A honvédel­mi miniszter vándor diját a Kereskedelmi Báni csapata nyerte 43 ponttal 2. a Postatakarékpénztár 38 ponttal és 3. a Pénzintézeti Központ 19/ponttal. KG/F r§ ii n t is e r p e n , március 3. A hatnapos kerékpárosverseny második napján izgalmas üldöző verseny fejlődött ki,amelynek során többen, közöttük aiiHewes és'német Bogén feladta a versenyt. Az olasz Guerra és Van Kempen, mint uj pár több körveszteséggel folytatta a ver­senyt, 42 óra után a táv 1075,105 km. volt, az élen a belga Charlier­Denaeve együttes vezetett 38,ponttal. V/F -l ,-. r§ Berlin, március 3. A Friedrichshaimi jégstadionban vasár­nap befejezték a Berlin város bajnokságáért lebonyolito tt műkorcsolyá­zó versenyt. A férfi műkorcsolyázó bajnokságot Lass a női műkorcsolyázó bajnokságot Schwarz Ursula, a páro s műkorcsolyázó bajnoks ágo t <fíempel ­Weiss pár nyerte, ^\ V/F V ' r§ ' Monté Carl^, március 3. Az it\eni nemzetközi lawn ­tennis versenyben a férfi páros döntőjét Lageay-Lesueur nyerte Brugnon­Boussus ellen'2-6, 6:3, 6:1, 6;2 arányban. V/F r§ Berlin, március 3,A német gzövetségi-gerleg labdarugó mentő zéses elődöntőjeben Brandenburg csapata 1:0 /l:0/-ra győzött Baden ellen a másik //Hamburgban lejátszott/ elődöntő mérkőzésben Közép Németország 4:2 /2;0/-ra.győzőtt Észa^Németország ellen, A serleg döntőt június 23.-án játsza a Brandenburg és Közép­Németország." együttese.' Berlinben. : V/F