Sportkiadás, 1935/1-1

1935-02-23

§§ . Nagyszabású tornamatinét rendez március 3.-án, ve sárnaj délelőtt 1/2 10 órakor a Városi Színházban a Munkás Te«tedzö 3gyeaület amelyen nemcsak a rendező egyesület tornáawgárdája vesz részt, hr nem kül­földi vendégek is lesznek. Az agilis egyesület yendégül látja a brünni DTJ kiváló tornászcsapatát.'vendég tornászok nők és férfiak 5 számmal szerepelnek a tartalmas műsorban és legnagyobb érdeklődésre a táraasgya­korlatok^ valamint a nók m n gas korláton végzendő gyakorlatai tarthatnak számot, A nagy érdeklődéssel várt tornáé znr tiné jegyei 30 fillértől 1 pe-ngöig terjedő olcsó áron kaphatók az MTS VI. Vörösmarty-u. 47/A. szám alatti helyiségében. /E/E. — • . — 55 Hungária Kispest JZ o i0 /2:0/ 1 Hungária-uti pálya, I. 1igabajnokimérközés. 5000 nézö. Biró Gombos, , Az állóképesebb Hungária megérdemelt és biztos győzel­met aratott az idénye leji formábrn lévő Kispest felett, játékidő el­ső felében még a Kispest időközönként egyenrangú ellenfélnek mutatko­zott, szünet után azonban teljesen visszaesett, Hungária támadásokkal indult a mérkőzés s a 6,-ik perc­ben Cseh II, éles lövését ,Vági elvetődve fogta., A Kispest csak a 12.-ik percben jutott először szóhoz, Újvári lövését azonban a Hungária kapusa biztosan fogta, A Kippest támadásban maradt a a 14.-ik percben Déri át­adásából Rátkai a jobb felső sarok mellé lőtte a labdát, A Hungária ré­/ széröl a 1'6,-ik percberí Kiss kiugrott a védőjátékosok közül, de a kifutó Vági mellett elvesztette a labdát. Utána mindkét oldalon több szegletru­gáa esett, s a 28.-ik percben Cseh II. beadásából Vig IV. megszerezte a Hungária vezető gólját, AZ eredmény feltüzelte a Hungária játékosait, s a következő percben Cseh II, lövése talált utat a hálóba: -2*0, A .30.-ik percben a kispesti Szabó II, 16 m-es szabadrúgása jelentett komoly ve­, szo.lyt, A 35.-ik percben ntgy kavarodás támadt a Hungária kapuja előtt, Téri, Szabó II éa Uemea lövései sorra célt tévesztettek, A félidő hátralé vö részében változatos játék alakult ki. Szünet után a Hungária ragadta magához a játék irányítását a a 6,-ik .percben Kiss-Caeh II ösazjáték után az utóbbi a hibázó Eispest védelem mellett ujabb gólt lőtt: 3t0 f Tartós Hungária fölény mellett a 15,-ik percben Titkos a megzavart kispesti védőjátékosuk mellett négyre szaporította a gólok számát, A 17.-ik percben a Kiapest ia támadást in­dított , azonban egy eredménytelen szabadrúgásnál s Hcme3 gyenge lövésé­nél egyebet bem ért el, A 20.-ik percben Vig IV, kiugrott a kispea ti védők között, a a kéaön eszmélő, szinte a kapuba ragadó Vági mellett beállította a végeredményt: 5:0, A 30.-ik percben Turai 35 m-e a lövéae a felaö kapulécröl pattant ki a mezőnybe, f játékidő vége felé a Hungá­ria támadott, de ; a« eredmény nem változott, /Kr/E»