Sportkiadás, 1935/1-1

1935-01-02

-o-§ Z ii r i c h , január 1. A Hungária .vándorcsapata uiév napján a zürichi Grrasshoppers és Young Felltws vegyes csapatával játszott, A svájciak 6:2/4:l/re győztek* A Hungária góljait Turai és Cseh Ili lőtte./V/V/ -§ A n c t n a ,január 1.A Budai 11 újév napján az Anconitana csapatától 1:2 arányú vereséget szenvedett.A iélidő 1:1 volt. A Budai 11 góljátSzt&ncsik lőtte, A/j/ /-/§ n Tátrafüred, január l.Uj-TátrafÜréden uáóv riapján fejezték be a csehországi egyesületek számara kiirt jóghokkiversenyt. A torna győztese a SK Magastátra csapata lett, mely a döntőben a pozsonyi siklub csanatát 5:2-re legyőzte.Harmadok:J:C 1:0 3:2 Január 3-án kezdődik Ujtatrafüreden a nemzetközi jégkorongtor­na, melynek egyik résztvevője a budapesti BEIÜS csapata lesz ./V/v/ § Becs, január l.Az Újév napjára tervezett sportesemények meg­rendezése a zuhogó záporeső miatt elmaradt. a kanadai Winnipeg Monarch jéghokkicsapata január 2-án Mödlingbc* játszik és folytatja útját Budapestre.Visszatértében a kanadai csapat január 9én és löén Bécsben játszik, az Sngelmann illetve Bécsi Forcsolyázó Egyesület csapata . ellen,/V/v/ Gr a r n i s p a r t e n k i r c h e n V ;. január 1. Winnipeg Menarch géghocki csapat újévkor az S.G.risserseei csapatát 6:2-re verte. Harmadak: 1:0. 2:1, 3:1. VAr. : :§ Róma, ja*uár 1, Szilvester napján a Genova csapata 3;2-re győzött a FC Bern svájci együttes ellen. Újév napján'az AS Réma 2:lre verte a Genova csapatát. Egyeli ola.szföldi újévi eredmények: Amiresiana Milano- bécsi Adraira'4:2 SC Turin-bécsi WSC 4:4 Sampierdarena-Eéc si Hake&h 1:1. /V/V/V ;:§ L u g a n-t $®*QÁr l.Az FC Lugano csapata újévkor a bécsi Rapid együttesét 3:lre verte./V/V/ ::§ Bordeaux, január Í.Franciaország válogatott rugbycsapata a velszi válogatottak ellen ujsv napján 18:11 arányban győzött,A félidő lt:9 volt./V/v/ -' í ——— ;:§ Paris, január l.Au it eni fedettpálya lawntonnisv~rseny fárfiegyos győztese Borotra lett Lesueur elleni 8/6 6/4 5/7 6/4 arányú § vőzelmévol.A férfipárost Borotra-Bornard nyéke Lesuour-Leguay ollón /2 3/6 6/3 6/4-re./V/V/ R § A t h é n .január 1. Újév napján lejátszották a balkán_serlea labdarúgótorna két hatrelevo mérkőzését. Eredmények: Bulgária-Göröeor­szág 2:1 /1:0/ Jugoszlávia-Románia 4:0 /2:f/. 5 g 1 Mindkét mérkőzés alatt sorozatos botrányok voltak a közönség hol a bírót, hol a játékosokat bántalmazta. A rendőrség minduntalan közbelépett és különösen nehéz v*lt Ciuliccot a jugoszláv kamrát a tömeg' dühétől megvédenie,akkor,amikor ez Dobai romín játékost szab ál v­szcrüen kiütötte* • ^ , ^