Sportkiadás, 1934/2

1934-09-30

Bpcsk v FC- Bu ai 11. 3:3/ 3:2/. I. ligabajaoki érkőzés. Biró: Stvrn. Ullőiuti pálya. Hatezer néző.' A Bocskay kezdte nap ellen a mér::, őést. Igen „rős iramban folyt a játlk. A 4. és o. percen eredménytcler sarokrúgás a Bocskay ellen. A 9. percben Jcbcr III. öt lépésről a debreceni kapus kezébe rugt• a labdát. Lassan kibontakozott a tartalékos Bocskay csatár­soraink fizom játékáé A 14. percben VinczL-3kl .ki-Fávay volt a l~bda ut ja és az eredmény 1:0. A következő p rcb n. Alb-rti ka­pus kifutott és lozsozyi fejese a hálóba szállt ./l .1/. A 18. p-.ro­Otn 1 ''a v *y- H c v e s i - I.e 1 ek í-Vinczo voLt p támadás sorreneje és a Bccs­M mogsz.r.ztc a v^'^tí t. t /2:l/- A Bocsk o v É'ámadás~i egyre sűrűbbé i-^k.A 3i. o^rcben J- .zsó a jobbszélen félpályáról lefutott és golt rujott /3:l/ A 37. p,.rcben Hóra k ázz el érintette. " 1-bdát, a b:'ro 11.-est italt, melyet rozsonyi ru ott a halóba/3:2/. Bocskay támadásokkal fejczőiött be a félidő;* A más cdák félidőben a Bu'jai II. támadott többet, A 4. percben a biró Sztancsikot feleselés miatt kiállította* Á Bueai lL.tiz ember­rel is állandóar támadott* / 4 C csak sarokrúgásokra jutott .rcjéből. A Bocskay támadásait nkvesi pllanáó les állás a akadályozta meg. A 30. percben Pozsonyit elgá ácsolták, a biró 11-cst ítélt, m.lyből Rock kiogyknli.tctt /3:3/. A Bez-ai 11* nagy kedvvel támadott, azonban a győztes gólt nem tudta megszerezni. HG/L ----­. § Perencváros PCrPhöbus PC 6:1 /4:0/. I.ligabajnoki mérkó.és. Biró: Széli, ullői-uti pálya. Kilencezer néző. A Phöbus kezdte nap" ellen a mérkőzést, de a Ferencváros azon- ' nal^támadott. A 8. percben Sárosi, kiugratta, zovácsfct. -akinek lapos lövését a kanus nenftuzta védenii 1 :G/. A 9* perceon Z'áczos beadását Sárősi tova bbitetta a hálóba.72:0/* -Á 12. J ércben Szék.ly a kifutó kapus feje felett emelte be a labdát/3:G/. A Ferencváros ez­után csökkentetté az iramot. ­A Phöbus FC gy^n^e fedezetsora nem tu ta támogatni a csatárokat és igy a 30. porcheh Tőrös kézzel érintette a labdát, a.biró 11-est ítélt, amelyből Kovács rúgta a nesvedik golt ^4:0/. « szórványos Phöbus-támadások sorra elakadtak a flerzne­varosi hatveoeken* " Ul * v qá^í^/í^m^H^ 6 P c f? ébc ? Ková cs lefutott, beadása Ifí? WcJ 3 *$ k & Cle ^l^.aki a kapus factt beemelte az ötödik ? ?cfo£™ fcV" K' 7 P crcb ^ Kovács-Sárosi-Toldi volt a labda utja és az 3 ^FJk P^cben P. Szabó kicselezte a köngwlmüáköaő fer^nc­h\ ífU^-fi 1 ^ é fMM% gurította a labdát /6;lJ A 29. p. rc­b,n ismét.fellángolt rövid időre a Phöbus harci kedve. L 33. vrc­ben Sáros i lövése a kapufán akadt meg. L 42. p reben Szikár /Fhöbus/ |tt S be ^im&' 1CP ' Pafn Vddte- - ^jnokcsz|.t tZÁV^(tf^(^ asaman tértett:1kaz első old-boy versenyt, amelynek eddigi eredményei a következők: 100 méteres sikfutás 35 éven felülieknek: 1. Bárdos-Braun : 12.7 mp. '2. Maodeliek 13.4 mp. 3, Salgó 13,4 mp. 100 méteres sioutás 35 even aluxiakriakl i. Csépai'12.1 mp. 2. Braun 12.7 mp. 1000 méterbe sikfutás: 1, Czirner 3p.24.4 mp. 2. Fonyó 3Ű33.2 mp. 400 méteres sikfutás: 1. Bárdos-Braun • lp7.5 mp. 2. Ritter lplö.4 mp. 3-. Salgó lp!6 mp. ..; . 3000 méteres gyaloglás: 1. Hufnag el 14*09 perc. 2. Solti i6.06 perc. , Magasugrás: Csépai 1.60 méter, 2. Mandeliek 1.35 méter, 3. Somló 1.20 méter. Sza/Sza .