Sportkiadás, 1934/2

1934-10-21

/ - / § Osoh labdarugó mérkőzések /nemzeti liga/ PK Kladno-Sparta^raga 4:2. A mérkőzést Kladnoban játszot­ták. A Sparta veresége nagy. meglepetés. Slaviá/Praga - SK Kolin 7:0 Sidenice Brünn-Teplici FK 5:0. A mérkőzést Brünnben ját­szották . A Sidenice eddig még nem vesztett pontot. Tiktoria Pilsen-Bohemians 2:1. A mérkőzés Prágában volt a Pilseniek a tabella második helyén állanak. UFC Praga-PK Pilsen 0:4. A DFO csatársora teljesen csődöt mondott. Czechie Karlin-Prostejov 3:2. T/K. — » — -o<- § Cegléd, okt. 21. A délmagvar országi birkóz-csapat­bajnokság során vasárnap délután a ceglédi MOCE 15;o arányban győzött a szen­tesi MŰT csapata ellen. Részletes eredmények: . . , Zsámboky /G/ győzött Tóth /Sz/ ellen, Kaposy 70/ Murkus /Sz/ ellen, Száraz /C/ .Gulyás /Sz/ ellen. %gy Károly /C/ Szűcsi /Sz/ ellen, Erdei /Sz/ Nagy János 70/ ellen, Magony /Sz/ Száraz József /C/ ellen, Nagy Ferenc /0/ Tass /Sz/ ellen. B/K. - • ­§ Bécs, okt. 21. Tasárnap folytatódtak az osztrákul, liga/bajnoki labdarugó mérkőzések döntetlenéi. Az' Admira-Rapid mérkőzés 1:1 / 1:0 volt/. A Rapid lo ponttal a tabella ólén áll, 2. az Admira 8 ponttal, 3. a Vienna ugyancsak 8 ponttal. , Hakoah-Libertaa 2:2 /l:l/, Favoritem SC-FC Wien 1:1 /l:0/ f l FAC 3:1 /X'Áf győzött az üuscria ellen, mely idáig adbainokság utolsó helyezetté©. T/K. „ § Szeged FC-Ujpest FC 2;1 /2:0/ I. oszt. ligabajnoki mérkő­zés. Újpesti stadion. Biró Stern, 4ooc nóző. A nagy lelkesedéssel játszó vidéki csapat kis szeren­csével meglepő győzelmet aratott a formájában visszamert Újpest csapata felett. A Szeged mindon része kiválóan dolgozott, közvetlen védelme, pedig emberfeletti munkát végzett. Az Újpestben nemcsak az uj összeállítású csa­társor, hanem a fedezetsor is gyengén játszott. Szegedi támadásokkal kezdődött a mérkőzés és már kez­detben látszott, hogy az újpesti együttesnek több gyenge pontja van* A 9. percben siker koronázta a szegedi támadásokat: nagy kavarodásból Futó lábá­ról az újpesti hálóba pattant a labda: 1:0, Az Újpest erós ellertámadásók­kal felelt, de fe iezetsorában különösen SZÜGS gyenge játéka folytán nem ala­kult ki veszélyes támadás. A szegedi védelemben különöse: Pálinkás kapus cs Somogyi végzett nagy t munkát. A 33, percben az egyik szege i támadás­nál Tas tag közepcsatár Hóri felett a kapuba fejelte a labdát; 2:0. Szünet után újpesti játékkal kezdődött a mérkőzés ós az Újpest teljesen beszorította térfelébe a szegedieket. A 3. percben Balogh kiszökött a. szegedi védők között ós éles lövése~a jobb kapufa eléről Pálin­kás hátát érintve jutott a hálóba: 2:1. ^z újpesti csatársor tovább táma­dott} de a szege"i védelem mindent mentett, **z Újpest több izben felforgatta csatársoíát, Jávor a mérkőzés végefele közőpfeezet lett, Szűcs pedig kö­zepcsatárt játszott, 'le ez sem segített, Újpesti támadásokkal őrt véget az éraekes mérkőzés.