Sportkiadás, 1934/2

1934-12-30

-§ Milánó, december 30.- A. Hungária FC vasárnap déiután a milánói labdarugó torna második mérkőzését vivta az FC illanó együt­tesével i A mérkőzés 1:1 arányban döntetlenül végződött, a félidőben még az olaszok vezettek l:'0-ra. 8000 főnyi közönség előtt mérkőzött a két ország bajnoki lis­tájának előkelő helyezettje. A magyar csapat tudásán kivül oly nagy lelkesedéssel és igyekvéssel játszott,- mintha mai eredményével feled­tetni szerette volna az Ambrosianatől elszenvedett katasztrofális ve­reségét^ Az első félidőben még meglehetős változatos volt a játék.szü­net után a Hungária nagyszerűen dolgozó csatársora teljesen térfelébe szorította az olasz egyúttest,-amely időközönként 10 emberrel is véde­kezett.- A Hungária győzelme nem maradt volna el,ha a biró a második félidő 25.-p-ében köd miatt az olasz vezetők és játékosok kérésére a mérkőzést félbe nem szakitja* A Hungária csapatában a közvetlen védelem kitűnően dolgozott, Biró különben a mezőny legjobb tagja voltr A fedezets»rban Egri és Turai játéka magaslott. ki,mig a csatársorban Titkos,mint közepcsatár, valamint Cseh II.- játszott a'legjobban. Az olasz együttest meglepte a Hungária friss irama és a csapat nem játszott oly jol,mint az Admira ellen* A v ilan egyébként az Admira ellen pihentetett ^"orettivel a középcsatár helyén, Bellával pedig bal­összekötőben állott fel. A Hungária felállitása a következő volt: Szabó-Pándi, Biró ­Egri, Turai, Dudás 7 Sas, Vig IV,Ki»s /II. félidő Titkos/, Cseh II., Titkos /Szabó III./ Erős olasz támadásokkal kezdődött a mérkőzés, amelyek a 13­pércben eredményesek is voltak: Della bomba lövése a magyar kapuban kötött ki /0:1/. A Hungária erősen fokozta az iramot és állandóan táma­dott,azonban Cseh és Vig IV. kapufa lövésein kivül egyebet nem ért el. A fedezetsor jobbnál-jobb labdákkal tömte a csatárokat. Az olasz védelem azonban helyén volt. Az olaszok szórványos támadásait a nagy formában lévő Birc könnyen szerelte. Szünet után a magyar csapat csatársora változott felállitásá­ban még jobb játékot produkált. A TT un=;aria fölénye nyomasztóvá vált. Titkos és Szabó lövései a kapufáról pattantak vissza. A 9.p-ben Turai szabadrúgásból kiogyenlitett /l:l'. A Hungária ettől kezdve úgyszólván egy kapura játszott: közben köd szállott le, mely azonban nem zavarta a játékot. Az olasz vezet"k és játékosok kérésére a biró a mérkőzést 20 perccel a befejezés előtt lefújta. Az olasz játékosok egymást át­ölelve és csókolva hagyták el a pályát. A magyar csapatot szép játéká­ért az olasz közönség ünnepelte. A mérkőzés után az"Ambrosiaha és az ^C ilanó vezetősége az­zal az ajánlattal fordult a. Hungária FC vezetőségéhez,hogy január 3.-án ismételjék meg az FC "Milano elleni mérkőzést, mert enez hasonló jó játékot magyar csapattól már régóta nem láttak. A Hungária vezetősége a szíves meghívás elöl nem térhetett ki, úgyhogy január 3.-án Milanóban ujabb Hungária FC-FC T'ilanó mérkőzés lesz. E/F