Sportkiadás, 1934/2

1934-11-25

§ - S z e ge ci, november 25, Budai 11.-Szeged FC 1:1 /l:l/, Biro:Klug. Háromezer öt száz főnyi közönség előtt szép napsütéses időben folyt le a játék, amelynek eredménye teljesen megfelel az egyenlő játékerejü csapatok küzdelmének,, Az eredménnyel mind a két csapat meg lehet elégedve, ü Budai 11.-ből Budai, Szilágyi, Megyeri és a csatársor jobbszárnya emelkedett ki, mig a szegedi csapatban Haffai, • Gyurosc és Korányi*.-játszottak a legjobban. Szegedi támadásokkal kezdődött a játék. A budaiak védelme többször csak igen nagy szerencsével mentett. Később azután a küz­delem egyenrangú ellenfelek játéka VD lt, mig a 34. percben a budaiak szereztek meg az első gólt. A szála donnagyott Hökk Megveri labdájával el£utott ? beadását Had rév i tizenhat méterről magas lövéssel küldte a szegedi kapu felé,-.Pálinkás a labdát érintve csak a saját kapujába továbbította • A lövés könnyen védhető lett volna. Kezdés után a szegediek támadtak, Mester lefutott, a 16-oson belül elnyomták, a közönség és a játékosok hiába követeltek 11-est, f a birc hajthatatlan maradt. A kirúgás után a labdát Somogyi cápte el. pontosan tov^bhitotta a labdát Vastagához, aki Budait kicsalta , kapujából és a le-adott labdát Korányi*,tov° bbitotta az üres háló­ba /l:l/. , A második félidő eredménytelen maradt,-változatos játék mel­lett, mind.a/két csatársor egyformán kiverte a részét a támadásból, de mindKét kapu előtt tömörülő védelmek biztosan háritct ták el a támadáso­kat. . B/L § Hungária FC-III,ker. PC 6:3 /4:l/. I. liga bajnoki mérkő­zés, Nagyszombat-utcai pálya. Ezerötszáz néző. Birc:Viczenik. ­A játékidő első felében a Hungária valósággal lehengerelte kapkódóan játszó ellenfea ét .Szünet után a Hungária lefékezett, külö­nösen a fedezetsor játszót t álmosan, a kerületiek hellyel-közzel fokoz­ták az iramot s ezzel némikérjen sikerült azerednényt szépiténi<r r /f. Az első tiz perc mezőnyjátéka és váltakozó támadásai után a Hungária lendült támadásba és -""zabo III. révén megszerezte a vezetést. ' 7l:0/.-Három perccel később Titkos kijátszotta Győrit és a második gólt lőtte.-További Hungária-támadások után a 19. percben végre a kerület lendült tárna dásba,Fenyvesi, Kármán,Schwarz volt a labda utja, mely­ből utóbbi gólt lótt /2:1/. A 20. percben sarokrúgás a Hungária ellen. Váltakozó támadások után a 27. percben Szabó III. került johelyz-etbe é3 gólt lctt/3:l/. A 26. percben sarokrúgás volt a kerület ellen • A 30, percben Vig II. megsérült s a kerület mindegy öt percig tiz em­berrel játszóét. Eredménytelen sarokrúgások következtek ezután. A 44. percben Szabó III. sarokrúgásból a negyedik gólt rúgta. A labda a kapu sarkánál egy göröngyön irányt vá^JLtoztatott és a meglepett kapus mellett a halóba gurult. Szünet után a kerület lendült támadásba és mindjárt az eled percben sarokrúgást ért el. Az 5, percben szép'Hungária-támadás követ­kezett, Kiss gólt is fejelt, de a biró lesállás cimén nem Ítélte meg. • A 6* percben a kerület vezetett erélyes támadást, amelyből Vig IV. • a kerületiek második gólját rugta/4:2/. A. 11, percben csak. rv; . . a kapufa mentette meg ujabb góltól gz üres kerületi kaput. Lendüle­tes kerületi tárna dás követkéz ett ezután.Három percen belül három sarok­rúgás is volt a Hungária ellen. Ezután a Hungária _percei következtek.. ­Állandóan a kerületi kapu előtt f lyt a játék, a Hungária valósággal a kapuhoz szőrit otta ellenfelét. .:. ';• . ... .A 26. percben Titkos a kapufáról visszapattanó labdát ? hálóba juttatta /5:2/, A 27. percben sarokrúgás volt a Hungária ellen, Fenyvesi rúgása^ Vig IV-hez került, aki a kerületnek ujabb gólt szerzett 75:3/• A 32. - . _ . és 36. percben ujabb sarokrúgás, • volt. '.. a terület ellen. A 38. percben nagy kavarodás a Hungária kapuja előtt,Szabó kifutott,de az üres kaput Biro mentette .meg.-ü 41.- percben Fenyvesi oombája a léc éléről oattant Yoc^'-oirt 43 '' í 61 " 015611 Szabó szép Hun 8.ária támadásból riigta a ha­Mi/L ,