Sportkiadás, 1934/2

1934-07-07

r§ ^London, jul. 7-. A wimbledoni angcl tenniszbajnoki verseny utolsó napján, szombaton a döntő mérkőzéseket játszották le-. Az angol*k öröme és lelkesedése nem ismert határt, mert Perry pénteki-győzelme után a nöi egyesben is sikerült a bajnoki címet megszerezniök,. Jóllehet a Henley regattán nagyszámú nézőközönség volt*, a wimbledoni tribünök is zsúfolásig megteltek, s a nézők között helyet foglalt a díszpáholyban az angol királyi pár is-. A külömbözö szinü nyári ruhák, a pompás napsütéses idő, a gyönyörű, zöld füves pálya a közönség hangulatát is kedvezően befolyásolta. Majdnem ünnepi volt a hangulat, mikor az angol Dorothy Round és az amerikai Helene Jacobs megjelent, hogy döntő mérkőzését le játssza. A közönség Round győzelmét remélte es ebben a­hitében nem is csalatkozott. Az amerikai nolgy eleinte biztosabb volt., de később'sike*­rült Roundnak ellenfele veszélyes ütéseit ártalmatlanná tenni ugy, hogy az első szettet meg is nyerte. A második szettben Jacobs kockázatos ha lójátékba fogott és kitűnően helyezett ütéseivel sikerült a szettet meg nyernie. A kpzönség izgalma ekkor tetőpontot ért él, mert a harmadik szet tői függött a bajnokság sorsa* Az ut#lsó szettben uibol az angol hölgy irányitotta a játékot, nem hagyta többé magát a hálóhoz csalni és kereszt labdáival ogyik játékot a másik után nyerte.. ' Végeredmény ben Round 6^2, 5;:7, 6:3 arányban győzött. Leg utiljára angol hölgy ebben a számban 1923-ban győzött. A női páros döntőjében a Simoné Mathieu, Elisabeth Ryan és az Andrus.Henrctin pár találkozott, A 4 hölgyjátékos közül a kaliisr niai Ryan volt a legjobb, aki a nöi párosban m>M» Mtrtcnnal együtt már 1916-ban, tehát 18 évvel ezelőtt nyert Wimbledonban bajnokságot., A Mathieu Ryan pár 6:3, 6,:3 arányban győzött, s ez volt a kaliforniai, elpusztitha tatlan Ryannak tizenkilencedik wimbledoni győzelme. A férfi párosban a fiatal•amerikai Lett.Stöefen"pár legyőz ta a bajnokság védőjét, a francia Borotra.,Brugnon párt ö;;2, 6:3. 6:4 a~ rányban. Már az elömérltözések során az amerikaiak jobb benyomást keltet tok. A "muskétások" ideje már lejárt.. A franciák ugyan az idén bejutottak még a döntőbe., de -bajnokságukat, melyet 2 éve tartanak, nem sikerült megvédeniök. A szettarány-Eüon tükrözi vissza a játék képét és megfelel az erövisszonyoknak. /E/E. • — .. —