Sportkiadás, 1934/2

1934-08-26

rr Varsó, augusztus 26.Wala tswiszWfalsh lengyel bajnoknő megdöntötte a női 100 m.sikfutás világrekordját.A távolságot 11.7 mp.alatt futotta és saját világrekordját egytized másodperccel megjavitotta./Sza-P/ -§ Hungária FC-Somogy PC 7.:1 /3:0/.I.liga bajnoki mérkőzés.3000 néző..Biró: Gellért.Hungária-uti pálya. Az 1934/3 5.évi bajnoki labdarugó mérkőzések vasárnap kezdőd­tek a Hungária Fö-Somogy PC mérkőzéssel. Eredetileg későbbi időpontban kellett volna a mérkőzést le játszani,de a kit ellenfél közös megegyezéssel előre hozta. A Hungária PC egységes szép játékot mutatott.A Somogynak vé­delme volt kiváló.Kazdés után rögtön a Hungária PC lendült támadásba,a 6. percben Cseh II. a vetődő kapus fölött hálóba lőtte a labdát /l;0/.Tovább­ra is a,Hungária PC maradt fölényben.A lö.pcrcben sarokrúgásból a Hungária PC csatároknak egymásután három jó gólhelyzetük volt,de hibáztak.A követ­kező percben eredménytelén sarokrúgás volt a Hungária PC ellen.Két perccel később Cseh II.beadásából Gergely éles lövése került a hálóba /2;0/.A 21. percben Sas beadásából Szabó Ill.ujabb gólt lőtt.A gól után mintegy 5 por­cig a Somogy. PC volt támadásban,majd ismét a Hungária PC votte át a veze­tést.A 40.percben a Hungária PC veszélyes támadást vezetett,de a csatárok a^labda tologatásával elmulasztották a jó helyzetet.A játékidő többi része váltakozó támadásokkal telt el. Szünet után alig kezdtok,.Szabó III.-hoz került a labda, ald 10 méterről védhetetlen |ólt lőtt /4:0/. A Hungária PC tovább vezette tá­madásait,az 5.percben Gergely az ötödik gólt rúgta /5:0/.Váltakozó támadá­sok ufán a 14.percben a Somogy PC crélyos támadást vozetett.amelyből Kol­lár lőtte a Somogy PC egyetlen gólját /5:l/. Sorozatos Hungária PC támadá­sok következtek ezután,de a csatárok -hibáztak. A 25.percben Cseh II.kapu­fáról kipattant labdáját Titkos belőtte /6:l/. t A következő percben 30 mé­terről ugyancsak Titkos lőtte a hetedik gólt /7:l/.A Scmogy PC egy-két ve­flkiS vSgéig f ^/^ a Után továbbrr- is z Hungária PC maradt támadásban a já­r§ , Ujpes/t-7/iener AC 2:1/1:0/', barátságfos mérkőzés. 4GG0 néz 6. Biro: S»lgó, Hungaria-uti pálya. A WAC kopusa útközben megbetegedett, ezért helyette üjváry, a Hungária kenusa védett. A lapos labdákkal/pontos beadásokkal dolgozó becsiek szép futballt játszottak. Különösen a védelmük volt jó. Az Újpest kissé bizonytalan játékot mutatott. A csatárok n kapu előtt sokat hibáz­tak, 10 perces váltakozó támadások után eredménytelen sarokrúgás » WAC ellen. A 15. p-ben Szaniszlónak volt . ió helyzete, de hat lépesről kapu fölé lött. ízután sorozatos eredményte Ion sarokrúgások kö­vetkeztek, ik 29,p'ben a bir* lesállás cinén állit? ttaXa bécsiek támadá­sát, ami a közönség körében élőnk visszatetszést keltett. Két eredményte­len saokrugás következett ezután a WAC ellen. Avar-, maii Pusztai lött kapu mellé. A 42,p-ben Kocsis eayedül lefutott s hálóba juttatta a labdát. • /I;0/. A sarokrúgások aránya 4:2 volt. 1 <•'•*>' Szünet után mindkét csapat fokozta az iramot,'A bécsiek jrelyes támadásokba kezdtek és az 5,p-ben Mülior révén sikerült kie'^yenli­teniök. /l:l/» írélménytele,, sarokrúgásuk után, a 15.p-bea Dóry közvetlen közelről kapu mellé lött. L 19.p-ben Futó a lő-sor. belül megakasztotta Schillinget, de a biró . .• sarokrúgást itélt. A 20.p-ben Hory kornerre mentett, amely eredménytelen maradt'. A 22jjp-ben nagy kavarodás volt 'a bé­csiek kapuja előtt,de Uiváry résen volt. További eredmény tele: sarokrú­gások után, U 36.p-ben lis- a kapu előtti kavarodásból az Újpest második gólját lőtte,/2:1/,Váltakozó támaüásokkal fejeződött be a mérkőzés.