Sportkiadás, 1934/1

1934-1-23

§§ , Rákoshegyen a vasútállomásnál lévő közel 6 holdnyi kavtes gödröt a MAV igazgatósága átengedte az ottani sporté gye sülét éknek* melyek annak egy részét a község segítségével hefásit^ák és rajta"modern sportte­lepet létesíti. •*": football, tennisz és jégpályákkai; *kz építkezéseket már a kora tavasszal megkezdik. /E/E.' *~ . — **§ L o n d o~n, jan. 23.' A Bays^ater jégpalotában mérte összo máso.szor erejét a kanadai Ottawa Shamrücks es az US Randors jégkorongosa­pata* A második mérkőzésben is á kanadalak győztek 2tíQ /2*0, Otö, 0*0/ a­ránybon. /E/E. —• * — §1. n n s b ruck, január 23* w . ...... Gyönyörű napsütéses téli időben Iglsben bonyolítottak le Tirol 1934 évi kettős bob és sz'keloton bajnoki versenyét: A szkaloton bajnoki versenyben a várakozásnak megfe­lelően a többszörös osztrák bajnok Louis Hasenknopf, a. Spcrtvereinigung Igls tagja győzött. Összideje a két futamban 2 p 59*9 mp volt. A kettős bobbainoki versenyben a H; Volkmalm és K. Kalten­berger által kormányzott "Graz" bob győzött a Grazer AC szineiben* A győztes ideje a két futamban 2 p 50.2 mp. volt* A legjobb időt Sturre többszörös osztrák és tiroli bajnok érte el Rottansteinerrel "Innsbruck" bobján. Az egyik futamban az el­ért idő 1 p 24.1 mp volt, de a bob n második kisérletnél felborult es vezetői elestek a bajnokságtól. S/Ti 5 r § T u n i s. január 23; A tuniszi nagyjiias automobilferseny , amely az algiri " versenyen kivül Esz.akairiKa legjelentősebb ver­senye elmarad. A versenyt április 29.-én kellett volna megtartani; E/Vi - - ­§§ B e r 1 i n.január 23* Garmisch-Partenkirchenben szom­baton és .* vasárnap bonyolítják le az uj olympiai bobp^lyán a négyes bob világbajnoki versenyt, amelyen hét nemzet tizenkét, bobbal képvi­selteti magát. Németország, Ausztria y Franciaország. Románia és Cseh­ország két-két, Anglia és Svájc e-;y-egy bobot nevezett. 3/Vi - - ­- § A Magyar Si Szövetség február elejei háromnapos mátrai sibainoki versenyére sorra érkeznek a külföldi nevezések. Elsőnek a németek küldték el névszerinti nevezésüket, akik közül a bajor G. Müller, A. Eichgruber. F. Reiser és A. fftoll vesz részt a versenyen. A cseh­országi német téli sportegyeülsetek szövetsége a következő verseny­zőket küldi: H. Mört ., H. Lahr. W* Löwald, F; Lauert. A cseh­országi német versenyzőket Adalbert iíinz, a sportbizottság elnöke kiséra. E/Vi - § A norvég siszövétségtől megérkezett Sigmund Ruud hir­neves norvég siugró s tartenredélye. S/Vi - -• -