Sportkiadás, 1934/1

1934-5-06

A magyar Éfrolf Club szombaton tartotta második nemzetközi versenyét, SredményS: Handy/cap Modal Play: 1. Rakovszky István nettó 72, 2. Cbers-hall Viktef nettó 73, 3. Mr.English és grof Zichy>. holtverseny­ben nettó 76- ütéssel. E/P §§ $uoapast Székesfőváros lestnevolési és Képgondozó Felüg; e lősége levente birkozoverser^ének eredményei. . Xágsuly: bajnok Katz Jenő YlII.k^r.levente, Koltai Ferenc VIII ker. 3. Lovászi János VI. kor. IV. Pabrik Albert VI.ker. " Pihelysuly baiísok: Damm Sándor VI. ker. 2. Cagany József Il.ker. 3. Takács Sándor VI. 4. Schramek Károly VlII.kor. _ # Könnyűsúly: Bajnok: Malarcsik Karoly Il.ker/ 2. Bugi Fe­renc Il.ker. 3. FekeVPál Z.ker. *^ Bob in Lajos H.ker. • •• ., Kisközépsúly: Bajnok: Varhas Zoltán VI. ker. 2. Turjanszky Sándor Il.ker. 3. Orábar Intal Vin.ker. 4. Schmidt Ferenc Il.ker. Nagyközépsúly: Bajnok: Köntös Laszlo Il.ker. 2. Earlosz István Il.ker. 3. Báli Nándor VI.ker. 4. Hadarik Ernő V.kor. Nehézsúly: Bajnok Juhász Imre Il.ker. 2. Hajer György VI.ker. 3. Mészáros Béla Il.ker. 4. Bér István Il.ker. A csapatversenyben: 1. Il.ker. csapata 47 ponttal, a győztes csapat Budapest szék: ..-esfőváros örökös vándordijat vcdi. 2. TI. ker. 2? ponttal, 3. VIII. ker. lö ponttal, 4. X. ker. 3 ponttal. E/P . . —. -§ Phóbus-Szeged í.o.liga bajnoki mérkőzés. 2:0 /l:0/.2000 néző. 3iro: Kann Frigyes. Berlini uti pálya. Szeged kezdte a játékot és rögtö' támadolag lépett fel. Korányi lövését a Phöbus kapusának mar az első percben védenie kellett, majd Gerle veszélyes lefutását erős lövéssel fejezte. A 8-ik perecén ered­mény szabadrúgás volt a Szeged ellen. A lo-ik percben ujabb szabadrúgás ér­tek el a Phöbus játékosai, Béki lövése azonban kapu mellé került, A Szeged védelmében Raffai Jó munkát végzett. A Phöbus ta'm ad ágainak nagy részét Béki vezette. A játék edéig még meglehetős változatos volt és mind­két csapatnak több veszélyes gólhelyzete támadt. A 15-ik percben a Szeged Bognár révén veszélyeztetett. 3. 25-ik percben a niró Somogyit többszöri figyelmeztetés után feleselés miatt kiallitotta. A 28-ik percben a Szeged kapuja előtt nagy kavarodás támadt Béki és Bertók összefutott, Bertók összeesett, kivitték a pályától ós acsak a félidő végén tért vissza. A csonka Szegeddel szemben a Phőbusz fölénybe került és a 38-ik percben Solti révén szabadrúgásból a vezető gólt is megszerezte. A félidő a Phö­bus támadásaival ért véget. , ,„ , Szünet után a 6-ik percben az egyik veszélyes támadást -»>lyom eros lövéssel fejezett-be. A 12-ik percben Sőlvom összefutott &vur­cseyal, összeesett, a pályáról kivitték és csdk . * hosszabb idő után tert vissza. A jatek ettől kezdve eldurvult. A 20-ík percben veszélves szegedi támadás után Korányi lövése hajszálnyira kerülte el a kaput. A 22­ík percben Solti éles szabadrúgásaa kapufáról jpattant vissia. A 30-ik porc­ben Sirály s-erelesébol a labda Bekihez került, aki azt közvetlen közelről a halóba rúgta. 2:0> A 3<á-ikpercben Sólyom éles fejesét Pálinkás nehezen öklözte ki a kapuból. A 34-ik percben Bognár, maid Bartók sérült meg. A ü­ték téliesen elfajult es ^ a>övetkezo percben mindkét szegeoi játékos elhagyta a palyaí, ughogy a mérkőzés vége feli Szeged csak 8 játékossal jatszett. A 38-ik percben még egy sarokrúgást art el a Szeged, a hátralévő időben azonban az eredmény nem változott. á/P