Sportkiadás, 1934/1

1934-1-14

§:: f P 1 1 s e n, ian. 14. A helyi jcgpalyan szombaton nagy szá mu nézőközönség előtt bonyolították le a csen mukorcsolyázóbajnoki ver­senyt. A versenyen jelen volt Somja Hennie világbajnoknö, akinek bemu tato számát a közönség szűnni nem akaró" tapssal jutalmazta. , „ A férfi mükorcsolyázóbainoksagban Kudelka győzött helyezési szam 7, pontszám 271.86, 2* Prasnovszky h. sz. 8, pontszám 268,79. A női bajnoki versenyben: 1. Metzner h. ,sz. 6, pontszám 246.11, 2. Mikes Prága h. sz. 12, pontszám 232.13. /e/e. — . — §:: Paris, jan. 14. Szombaton játszotta a kontinensen első mérkőzését az amerikai Hassacuchets Rangers jégkorongcsapata nagyszámú közönség előtt a francia válogatott együttes ellen. A mérkőzés 2:2 arány ban döntetlenül végződött. /E/B. . * - • ­%% A Hungária VivóClub vasárnap délelőtt 9 órától majdnem egyfolytában este negyed 11 óráig tartotta országos junior ftardvivó­versenyét a Műegyetemen. A tizes döntő először négyes holtversennyel végződött, I/nyi, Jele* Nyilas és Dunay P*l között. Ennek levivá6a utan / holtv€r.eenyom 2*2 győzelemmel Dunay és Lányi kerül az élie , majd kettőjük megismételt küzáelmét Dunay nyerte 5:3 aránybon. A balkezes Dunay megérdemelten lépett a szeniorversenyzők sorába. Eredmények: 1. Dunay P*l BBTE 6 győzelem, 2. Lányi István HVC 6 gyr, 3. Nyila? Tibor MTK 6 gy., 4. Jele Ferenc ETC 6 gy., 5. dr. Szmolár Pál MAC 5 gy., 35 kapott tuss, 6. Elte s Csaba BEAC 5 gy.,39 kapott tuss, 7. Bo%ár Gvula FTC 4 gy., 32 kapott tuss. 8, Rády Zoliin BJsi*C 4 gy., 39 kapott tuss, 9. Somló Imre EVC 2 gy., lü.Hoffmain Jáncs \e­* §§^.z ökölvivö csapatbajnoki mérkőzések harmadik fordulóját vasárnap este rendezték a BSzERT tornacsarnokában. A verseny jitolsó­előtti mérkőzése botrányba fuladt. Csiszár II./BTK/Varg.ávr.l /lAO/ mérkőzött. A biró Vargát szabálytalan ütései miatt többször figyelmeztet­te. Az utolsó menet második percébon Varga szabálytalan nyakszírtütős ­scl földre toritettc ellenfelét. A biró hom látva tisztán az ütős szsb^lytal-n voltát, Csiszárt kiszámolta. Az ájultan f-'kvő Csisárt a ring sarkába vitték s az éloszge'tási kiséri étek közbon a biró meg­győződött az ütés szabálytalanságáról, melynek helyét erős vörös folt jelezte a nyakszirten. L biró erre Vargát leléptette és Csiszárt hir­dette ki győztesnek. Az Ítélet hallatára az el-ző Tatai-Nagy mér közé s*r. tői felizgatott közöns ég éktele n lármába és füttyversenybe kezdett,, különösen a HAC szurkolói, akik a HACnak a további versenytől való visszalépését köve telték.A PIAC intézősége is ily i/.rányban határozott és az ütolso mérkőzésre már nem ' t'*.. állította szorítóba verseny­zojet. Amennyiben a LÁC- jövő vasárnapig nem vá ltoztatja meg elha tarozás' t, ug y a bajnokságért a BTK es a B.Vasutas versenyzői küzdenek egyaássál, az FTC csapata pedig a harmadik helyre kerül. A mérkőzésen Szamosi technikai kiütésén kivül valamennyi ver­senyző poiozással győzött . Eredmények:. B*V*eutes-íTC 10:6. AB,Vasutas versenyzői közül Sallai .győ­zött Szakái ellen, Inekes I. Márton ellen, Ványi Rubay ellen és Far­kas But ellen. , A FTC versenyzői közül Szántó győzött Inekes II. ellen és Szigeti Nagy ellen. A Frigyes-Kémet és'az Erős-Borkesi mérkőzések döntetlenül végződtek. BTK-HAC 10:4.A BTK versenyzői közül Bonácsi győzött Szabó ellen, Szabó Modla ollón, Tatai Nagy öllen. .Szamosi Beregi ellen, Csiszár II. Varg« ellen,Orsolvák Hidasi r»'|1 npfÉi'fa&y nem állt ki/ A HAC versenyzői közül Maráczy Kindornay ellen és Janicsek Rózsa e 11 en győző Ű . Mi/L *