Sportkiadás, 1934/1

1934-4-29

/Magyar-cseh labazrugómérkőzés. Polytatás* / Planicska és Oternberg sorsolt. A szerencse a csehek: ek tedve­zett és a magyarok ,ap ellen kezdték a játékot. Az iram Élődj'.árt igen, erős volt és mar. a második percben a cseh balszárny lefutott, Kopecky beadásából Szobotka. közv-tlen közelről védhetetlen g g l rug-/0:l/. A magyar .ellettámadás csak szögi ;trúgást ért el. Larkos^. w ' üároá , alig lenu mellé helyezte.Heves iramú mezönyjáték után a ö.~perc- . \jt>vt ben -Toldi lövése hajszál yira jutott kapu fölé. 10. percben szöglst­. rúgás ese;t a magyarok ellen, egy perc múlva ujabb szöglstrúgás után Porák alig lőtt mellé. A 12. percéén Pl a-i cs ka csak ehezen me tette wéré éles lövését. 1 A 13. percbe Csamball csúnyán lerúgta líark ost, a'íi tovább játszott,, sőt 6 zúgta a következő percbe, a szög]a trugást a csehek ellen-* melyet Ze isek fejeit a mezőnybe. A 20. percben i'olzi remek levését Pia .icska szépen védte 4 majd Vi..cze lőtt tiszta helyzetből mellé., A 27. percéén városi eros lövését Zenisek mentette korner re. A magyarok alls dóae támei*ak és a 3t). percben vér're Kemény oompas beadását oárosi remek drioli után keletté il'l/* A 54. perc­ben Pucs t szta' helyzetből hibázott, egy perc múlva pedig Nahlovszki csúnyái lerúgta oárosit. izóré szabadrúgása kapu fölé jutott. A 3c. percbe.. Zenisek faultolta Pá ősit. majd a 40. .perchez Kar kos egyedül á cseh kapu torkáig vitte a labdát, de Planicska s ereit e. líagy magyar fölény ellenére is a 43. percben a csehek é tek el gólt, bzobotka Puccsot szöktette, aki visszajátszott és ^zobotka közelről ved­hez et lenül ,gólt lett /l:2/. A második féli;"oben a magyarok támadtak többet. Az •' am • émileg sllai.yg hult. Az 5. percbe. Pucs veszélyes övését Hada'kiütötte, a lab dával líarkós szökött -meg, de Tölé lőtt. A 6. percben az '— erőszakos Kachlovszki lerúgta lierkost, aki öt p .-rere kiállni kényszerült. A 14. .'percbe-.. Toldi pozipás éles lövését Planicska bravúrosan ütötte ki a jocbsarokból. A 23. percbe veszélyes sarokrúgás volt a magyar kapu ellen. ,i 27.'percben a közönség bin-aros tütztésbe fogót:., a la y­háü játsze (isamball ellen, akit ^borospalackokkal dobált* A 33. percbe' kopecky közvetlen a magyar kapu előtt óriási gyertyát rúgott,majd a 37. percbe Lzrkos futott le és váratlan lövését Plaaics* ka" csfk elvetődve foghatta. A 40. pe-ebe' Zz ísék lerúgta Vi -ezét majd egy perc múlva Hecht szögi -trugást erőszakolt ki, melyet Horák mellé rúgott', A 42. ércben cseh támdásb J l ^zobotlza zúgó lövést eresztett meg. Az intúzatos . jü lövést uáda kiejtett? , de rögtön ismét .elkapta. Al talá.. os mez* 3. yj át ék közien az i -,. m láthatóén le .kadt - és az eredué..-; máz em változott. V/L. —