Sportkiadás, 1934/1

1934-1-14

§:: M a j n a m e n t i Frankfurt, január 14* Németország^fagyarorszég válogat ott labda rugómérkőzés 3:1 /l:l/, BirC:Baörte /Balgium/;negyvenezer néző, Magyarország: Mda-Sternberg,BirpSs>aSk-Szücs r ^ Vinoz9-P.óléár,Toldi t TitkDSi^ ' Németország: Kress-Haringer^StubrGramiiclijGoldbrunnerjOehm­Lahn8r,LachnQryConen,Noaok 4 Politz» ^ , ... A magyar csapatban tehát annyiban volt változás, hogy Slfcrigan helyére Vincze állott.be. * A mérkőzést némi késéssel félhárom után kezdték meg. A né­met válogatott játéka kellemes meglepetés volt a közönség szamára* A vá­logatás kitűnően sikerült, a csapat minden részében nagyszerű összjét ék-'i kai és lelkes '-akarattal majdnem állandó fölényben volt a magyar csapat felett, amely derekasan küzdött ugyan, de . ,.. tengelyeben igen érezhető volt Sárosi hiánya, A német fölény mellett szól az is, hogy a magyar csapat* különösön Titkos kiválása után, inkább a védelem­be tömörült és csak helyenként kísérletezett kitörésekkel. Ügyébkánt is sok sérülés esett, főleg E csúszós talaj következtében* mert a já­ték heves irama mellett a. játékosok .' végig példásan fairül játszottak, A magyar csapatot súlyosan érintette Titkos kiválása, aki már az 5. percben Haringerrel Öss ze üt között é megsérült, közben visszat ér t, de az első negyedóra után végleg kiállt. Helyére Tőrös állott be, aki s onb|n nem tudta ' "• .• pótolni. A németek közül Karinger az első félíoo vesén elcsúszott és oly szerencsétlenül esett, hogy kulcs­os ont ját törte, A sikamlós füves pálya és az ujbol megeredt eső ezután a második félidő játékára reányomta bélyegét. Ennek tudható be, hogy bar a nemet csapat egészében fölényben volt, a gólok némi szerencsével /balszerencsével,/ estek. A mérkőzést a magyar csapat kezdette meg és az 5. perc­ben szögiétrugás esett Kress kapuja ellen. Goldbrurne r f ej ussel szabadí­tott fel és közvetlen ezután történt meg Titkos kiválása. A tiz em­berrel játszó magyarokkal szemben a német csapat fölénybe került és Lachner, Noack, majd ismét Lachn er révén három szögié trugást erőszakolt Ki. A 17, percben Lachner lövését Biró küldte vissza a mezőny­be, Politz elfogta, elhúzott Sternberg mellett és visszaadta Lachner­ne k, aki Hada mellett ^kapuba hels^ezte /1:0/. A német csapét továbbra is kitűnő összjátékkal támadott és a ritka magyar támadásokat Stubb könnyjen szerelte. A 30. percben azután megtörtént az egyenlités. Tőrös labdáját Earinger a 16-oson belül kézzel allitotta meg, a büntetőrugást Polgár belőtte /1:1/. M ÁZ utolsó negyedórában ismét a németek ^oltak .inkább frontban, amit az,első félidő szögletaránya /7:1, Német ország jövárft/ bi­zonyit. Az utolsó percekben még Hadának volt alkalma kitűnő védésre, amikor Politz.Kohutra emlékeztető he lyze tbőL várat lan bombát küldött kapujára. ' ' A szünetben kihirdették, hogy Earinger, aki az első félidő végán elcsúszott és elesett, kulcscsonttörést szenvedett. A második félidő német támadással kezdődött. Hada Politz, majd Lachner lövését védte. A német fölény helyenként nyomasztó volt. és a magyar csapat védelembe tömörült. Sternberg a 16-oson belül fel­lökte Conentj f a biró sipjp néma maradt, mire a közönsée lármásén tüntetett; Majd Németország nyolcadik szögi:trugását lőtte. A 10. perc­ben azután,Németország váratlanul jutottt gólhoz: Stubb közel öt­ven méterről rúgott szabadrúgását szépen Ívelte a magyar kapu felé, Polgár közbevetette magát, de elszámította a lövés% :i m&£+ rola a magyar kapuba perdült /2:1/. Ujabb német támadások során külön ÖT m Lachner tüntette ki magát, majd a magyar csapat is feljött és két szögié trugást erőszakolt ki. Az utolsó negyedórában mindkét csap ton kiütköztek a fá­radság jelei. A 35. pe robe n_ Conen egyéni játékkal ki tört,Hada kezébe lőtte a labdát, aki "farTanilnem~bírván, kiütőtte. .\. Politz, Conen, Noack és Lehner egyszerre rohant a labdára a 11-8s táján és a leg fürgébb Lehn^r ballábbal a vetődő Hada mellett a kapvba rúgta./3:l/, Az utolsó tiz percen _ nem történt különösebbre se mény, még egyszer fellángolt a magyar támadok . kedve, de Tőrös éles lövése hajszálnyira kapu mellé jutott. Baerts biró kifogástalanul látta el tisztát.