Sportkiadás, 1934/1

1934-4-02

-o-§ Chatellerault, április 2. Az Attila vándorcsapata húsvét vasárnap a helyi válogatottal mérkőzött és fölényes játékkal 3:0 félidő után 9:3 arányban győzött, /H-Ko/ M ****** -§ S z o m b a t he 1 y, április 2, Szombathely óváros válogatott labdarugó csapata 4:1 /2:l/ arányban győzte le Sopron város válogatott­ját. /HG-Ko/ Mt %m W § Az FTC Üilöi-uti isporttelepén : - húsvét hétfőjén délután fejezték be a húsvéti seriegert rendezett kétnapos magján-osztrák labdarugó tornát,amelyben magyar részről a Ferencváros és Hungária vett . részt,az' osztrák szineket pedig a Rapid és az Ausztria csapata, képviselte •. A két­napos küzdelem váratlanul fényes sikert hozott a magyar szinaknak.mert a húsvéti serleget a Ferencváros csapata nyerte két győzelemmel,^ az Ausztria elleni 6:2-ös és a Rapid elleni 9:o-ös eredménnyel 15:7 gólaránnyal.Máso­dik a Hungária csapata lett egy győzelemmel és egy vereséggel,'. ­a Rapid elleni 0:4,az Ausztria elleni 6:l-es eredménnyel 6:5 gólaránnyal. Harmadik a Rapid egy győzelemmel és egy vereséggel,a Hungária ellen 4:0, a Ferencváros ellen 5:9-es eredménnyel 9:9 gólaránnyal. Negyedik lett.az Ausztria csapata győzelem nélkül a Ferencváros elleni 2:6 ős a Hungária elleni 1:6-os eredménnyel 3:12 gólaránnyal. Hungária-Ausztria 6:1 _/2:0/.. Biró.: Klug Frigyes.A Hungária csapatát nem sok bizalom kisérte* a Tcözepeurópai kupagyőztes Ausztria elleni mérkőzésére annak ellenére,hogy az Ausztria tegnap a Ferencváros­tól súlyos vereséget szenvede tt.A Hungária azonban rácáfolt a tegnapi Rapid elleni rossz formájára és már az első percekben azt mutatta a Játék képe,hogy a Hungária legalább is egyenrangú ellenfele lesz az osztrák csapatnak. A továbbiakban oedig mindjobban kidomborodott a fölénye s végül a teljesen magára talált kek-fehér csapat biztosan hengerelte le nagyhirü • e í'lenf elét.A Hungária csatársorának Titkos sorompóba állitása szinte szárnyakat adott ós valahány támadás a Hungária balszárnyán elindult mind komoly veszélyt jelentett az ellenfél kapujára.A 15.percben Titkos tamadá­. , .r ? at ? sak szögiétrugas árán tudják szerelni.A szögletrugást Titkos iraniitja oly mesterien.,hogy alig érintve nyomták be a Hungária csatárok a.halóba. /l-.:0/ Három perc múlva Dudás szerezte meg közelről a Hungá­ria második gólját. . , Szünet után a d.percben megint Titkos rohamozta meg az Ausztria kapuját mintaszerű beadását Cseh II. szinte bevitte a hálóba. Í ,s : />í :: °/"-. A j"-»Pe r cfre& sikerült az osztrák centernek,Sindelárnak éles ballabas lövéssel megszerezni az Auszt \ia egyetlen gólját. Két perc mul-a Cseh II.közvetlen közelről a negyedik Hungária-gólt lőtte. A 30,peroben Dudás átdolgozta magát az osztrák-védőjátékosokon ás egyéni akciójából az ötödik Hungária gólt szerezte meg.A.36.percben a Hungária újonc jobbszél­soje;Klamar vitte le a labdát a I6-lg,ott beadta Kardosnak es a jobb­összeköto eles lövessél szerezte meg a mérkőzés utolsó gólját. /fí-Ko/ M M M + - ferencváros-Rapid 9:5 /3:2/. _ A Vasárnapi két győztes^csapat a kozőnscg nagy érdeklődésétől kísérve jelent meg a pályán. Az elozo napi összeállítással szemben a Rapid a középcsatár helyen BicánnaL a Ferencváros pedig Takács Ilivel a jobb-összekötőben kezdte a mérkőzést, bzemkapraztato latokkai indult a küzdelem és rögtön kibontakozott a két csapat nagy j^atekkulturaja.Az első percek megmutatták már,hogy az előző napi Ferencváros-Ausztria mérkőzésnél is nívósabb küzdelem következik. A 4,.percben a Ferencváros amatőr jobbszélsője: a fürge Rátkai megszökött az osztrák védőjátékosoktól.nagyszerű labdát adott Takács II.­nek,aki teljes erővel megvágta a labdát amely az egyik osztrák . hatyed laban irányt.változtatva védhetétlenül szállt a hálóba./l-O/ Alig tlt í\ Ű^h™ 1 ^^ mQ gtörtént a kiegyenlítés.. Papp röviden adta haza a labdát HadánakjBmder, az osztrák összekötő, szemfülesen elcsipte a kapus elol a labdát as védhetétlenül a halóba küldte /l:l/. Viharos iramban küzdöttek a csapatok a vezetésért és a 12.percben Sárosi e-yadül ?FoiytJöfLl^/ 0SZ óket s a kapus QeIlett óles s ólt **tfmu