Sportkiadás, 1934/1

1934-3-11

§ Hungária-Ujpest 1:1 /l:0/. I.liga mérkőzés.Biró: Gerő. A Hungária-uti pályán a nagy érceklődóssel várt mérkőzés f\t •« a meleg tavaszias időben . •': közel 20.000 főnyi közönség gyűlt egybe v • „ - , • A pályára lépő csapat ókat a szurkolók tömege lelkesen üdvözöl­te. A sorsolás a Hungáriának kedvezett/ő játszott.a gyenge széllel és nap­pal hátban* A Hungária csapata.amsly.nagyrészt fiatalokból allt,meglepően erős iramét diktált az első félidőben;.' senki semjiitte,hogy ezt az ira­mot olyan hosszú ideig birják és amikór a második félidőben tényleg ki­fulladtak, az Újpest csapata sem tudott már erősíteni,hogy a maga javara dönthesse el a mérkőzést. A Hungária csapata az eldöntetlen eredményt me/ ­érdemelte.sőt.ha a szerencse egy kissé kedvez^a csapatnak,akkor győztes­ként hagyhattak volna el a pályát.. v . i - .. , : Az első félidőt Gerő biró 5 perccel előbb fújta h < mert a játék közben ^ órája megállt ós a játékot a pályán lévő nagy.de rosszul járó óra alapján állitotta meg. A félidőben azután kitűnt . téve­dése és a 10 perces szünet után 5 percig meg az^első folidot folytat^ ták ós azutáni cseréltek helyet a csapatok cs kezdődött azonnal a masodií félidr. Az első félidő változatos nagyiramu játékkal kezdődött/és a Hungária csapata tanyázott szinte állandójúi az újpest térfelében,\A 11. percben esett a Hungária gól ja.'Turay a.labdát Szabó balszelsohöz juttatt\. Szabó eredmenyesén küzdött Újpest védelemmel és a, labdát pontosan küldte a középre .Nagy kavarodás támadt, Turay lőtt, lövése azonban Kardoshoz jutott<fiki az élesen lőtt labdát pontosan fogta,móg egy lopest tett vele cs fordulásból az ellenkező sarokba rúgta.' t A gól után szórványos újpesti támadások következtek,^var biz­tos helyzetben lőtt kapu mellé,majd Szabónak volt alkalma,Jávor ,ós P.Sza­bd' lövéseit védeni* A 3ő.percben Kocsis éles lövését Szabó pompásan vodte. i 40 perces iátók-részben a kornerarány 2:1 volt az Újpest javára. A szünet utáni,még első félidőhöz tartozó 5 perc nem hozott eredményt* A fordulás után is a Hungária maradt támadásban,' Sorozatos újpesti erős belemenések és lerúgások következtek. A játék változato­san folyt, de a Hungária csatársora volt mindig a veszélyesebb. \ 23. percben a labda egy fél percre az utcára került. Taccsdobás után a lab­da jobboldalra rótt,onnan Avarhoz,aki kapásból éles lövéssel megsze­rezte a kiegyenlitő gólt. A gól után Cseh II.helyet cserélt Gergely kö­zcpfedezettel.Ujpest került ezután frontba,azonban a Hungária védelem, különöskepen Szabó a kapuban mindent menWL 32.percben Turay megy a kö­zcpfedezet helyőre. A Hungária fiataljai készek lettek erejükkel,Újpest sorra támad,de . kornereken kivül mást nem tudott elcrni. A 40.percb9n nagy .helyzet alakult Újpest kapuja előtt. Cseh II.azonban tétovázott ős Hón vodte elkésett lőcsét így a győzelmet jelentő *:ol kimaradt* Az utolsó 5 percben változatos játék volt .eredmény nélkül ; , A második félidőben a kornerarány 5:0 volt Újpest javá­ra. /Bu-Ko/ §, TT • • III.ker.FC-Attila 3:275:2/. I.oszt.liga bajnoki mérkö­Zos. Hungaria-utl palya.Biro: Herzka. . A Hungária-Újpest mérkőzése összegyűlő 15.000 főnyi kö­zönség előtt folyt le a mérkőzés,amelynek során az Attila nagy bal­szerencsével veszitette el a mérkőzést. A játék legnagyobb részé­ben a miskolci csaoat volt fölénvben- ^ Az első gól a 16.percben esett,amikor Opata beadását Bakk Dénes kapujára fej elte,Dénes a labdát Seper elé ütőt te. aki azt kapásból küldte a halóba 1:0. Nagy Attila fölény következett, a 24.perc­ben Opata pompás labdáját Virág leijei küldte Dénes hálóiába 2:0. Váratlan Hl.ker.támadás következett^enyvesi egyedül lefutott,a kapu felé kanyarodott,lövése egy miskolci védőjátékosról Egri elé pattant, Egri pedig azt a kapuba juttattá.A gól utan uiból miskolci fölény követ­kezett.mégis a III.ker.lott gólt Egri révén; 2:2* /folyt.köv./