Sportkiadás, 1933/2

1933-10-14

§§ H elyíeállt a béke a Kispest FC és a között. Mayer Béla, a Kispest PC i^az^atója 3 héttel ezelőtt lemondott a VIASZ-bm vi­selt összes tisztségeiről. A Kispest elnökség annak idején azonosította magái Mnyer Bélával és utasitotta a Kispest rcszerül a SLAéE-ban hegyet foglaló vezetőségi tagokat, ,ho,<ry amennyiben M a yer Bela nem kapna elégté­telt, ők is vonuljanak ki a szövet sédből* pénteken délután Maylinger el­nőknek sikerült a Kispest FC és a között felmerült nézeteltérést ki küszöbölnie ugy, hogy a béke helyreállt az en-yesulet es a szövetség kozott. — •,— •• §§ • Kispest Fö- Hungária FO 2:1:72:0/, :|* -oszt. ligabajnoki mérkőzés. Birój 3zigeti. Hüngária-uti 'pálya. .2500 nezö. « /' - Kellemetlen Hideg osöben, latyakoa Csúszós palyan folyt lo a mérkőzés, mciynok első 30 perecben a Kispest olyan nagyszerű játékkal lepte meg ellenfelét és a közönséget, amilyent az ősszel magyar pályán ' mb*g nom láttunk. A II* félidőben azonban összeroppant a Kispest, esák'áz eredmény megtartására törekedett, amikor visszont a Hungária kezdett meg szabadulni ideges" elfogódottságától és néha, néha-tetszetős játékot mu_ tátott. Az eredmény megfelelt az erövisszonyoknak. . ' , - - •' A Hungária"kezdte a játékot cs azonnal támadott. A 4,-ÍK percben KoOsis hibápból Milccs elfutott a szolon^"beadását Nomos ölhibisz ta, "Serényi nődig*az üres kapu felé rúgta á labdát. Változatos' játék ala kuít ki.'l KiBpőst nagyszerű összejátszásával teljesen megbénította el­lőni: elét, A 14.-ik percben Mándi'Mikest kőrnerre szerelte A 18.-ik perc ben Mikes lefutott, Szabó elhagyta kapuját, a kapu előtti kavarodásból Szopcs szerezte meg a vozetö gólt; 1:0, A l9.-ik porcben Kaimat fojoso a kapufa mellett surrant cl. A 21.-ik percben Mikes szép beadását Szabó kiejtotto, s Nemes a hálóba fejelte: 2:0* A Hungária ellentámadással fc lelt. Gcrgö kapus Kalmár lábáról szedte le a labdát. Rövid Hungária fö­lény után, amikör 2. sarokrúgást nem tudott kihasználni, ismét a Kispest j támadott. A 38.-ik percben sarokrúgás volt a Hungária ellen, a 40.-ik porcben Mikes éles lövését Szabó kornnrre öklözte Szünet Után"az ölsö percben Kalmár szöktette Titkost, aki lefu tott és szép helyezett lövossol szépitott az eredményen: "2:1. A Hungária ekkor felforgatta csatársorát, de credmicnyt még ig| sxm-tudott elérni, "7 mert a Kispest szívós védokezcsín megakadt minden támadása, k 18.-ik porc bon Titkos 20 m-es szabadrúgását Gergő kornerro ütötte. A 21.-ik pcroDon Titkos megrúgta a vetődő Gergőt, kavarodás támadt a kapu előtt. Gallövich a Kispest trénere'is-befutott a pályára, ahol összeverekedett Scnkoivcl a Hungária trénerével. Rendőrök távolitották elöket. Közben a pályán to vább folyt a játék cs a Hui^ária támadott. A, 33,-ik perctől 10 perocs kispesti támenás következett néhány sarokrúgással tarkítva. A 43. és 44.­ik porcbon sarokrúgás volt Kispest ellen, A 45,-ik porcben Turai éles sarokrúgása a játék végét jelzo birói sípolás után vágódott a ^jj^ 0-* §r: Paris, ókt, 14. Az automobillá, állit ás keretében tartotta a nemzetközileg elismert autonobilklübok szövetsége évenként szokásos köz f vülcsét. Szombaton a legfontosabb bizottságok egyike, a.nemzetközi sport izottság ülésezett. Az ülésen ugy határoztak, hogy a nagy dijas nenzet közi versenyeket az 1932 évi szabályok'szerint bonyolítja& lo, s ö sza" bályoknak ervényo csak 1936-ban jár lo, A sportnaptárt átvizsgálás után jóváhagyták, az egyes versenyek időpontját" azonban csak a hétfőn tartandó közgyűlésen rögzítik lo. A rekordokot a jövőben szigorúbban kezelik. Ki~ mondták, hogy a rekordot a verseny után számított 48 órán belül a szövet seggel táviratilag közölni kell, nig ónnak részletes jcloiitcsct lcácésöbb 8 nappal a versony után kell a szövetséghez beküldeni. A,legutóbbi súlyos szerencsétlenségekkel kapcsolatban a szövetség a veszélyes pályákon'a'' versenyzést csak akkor "engedi meg, ha" azokat ugy épitik át, hogy azoköil — £ legnagyobb sebesség is veszélytelenül tehető meg. Azt az olasz inditv^vt ho|y ^g^j anatör osztályt állítsanak fel, a bizottság ülésén elutasítót