Sportkiadás, 1933/1

1933-04-30

§ § Magyarország-Ausztria válogatott labdarugó csapatainak hetvenkettedik találkozója döntetlenül 1:1 arányban végződött. A fél­időben .az osztrákok vezettek 1:0 arányban. A mérkőzést Barlassina /Olasz­ország/ vezette és k annak 40,000 főnyi közönség volt tanura az ezúttal pótülésekkel kibővitett Ullii-uti pályán. Verőfényes, tavaszi időben állott fel a két válogatott a követ­kező fölállításban: Magyarország: Szabó Hungária, Biró III.kor.PC, Korányi Ferencváros­Lázár Ferencváros, Sárosi Ferencváros, Barátky Hungária- Titkos Hungária, Eőry Bocskay, Teleki Bocskay, Cseh Hungária, Markos Bocskay. Ausztria: Platzer-Rainer,5esta-Braun,Mock,Nauscn-0sternann, Wesselik,Sindelar,Schall,Horváth. Az első 20 perc óriási iramú játékot hozott. A magyar csapat kezdetben fölényben volt, a félidő II. felében azonban az osztrákok-KGre­kedtek felül és a 35.p-ben érték el vezető góljukat Ostermann révén. A^ magyar csapat támadásait nem kisérte szerencse, amit a három kapufalövés is bizonyít. A magyarok fölénye•mellett szól a szógletrugások aránya is, amely 2:1 volt Magyarország javára. - Szünet után a magyar csapat kimondott fölénybe került és Ausztriát csak hagyományos szerencséje mentette meg a nresegtől; A fiatal magyar válogatottnak a döntetlen eredmény is sikerét' bizonyítja, az egész csapat egyforma lelkesedéssel és kitartással küzdött, kül ön/ta lán csak Barátky fedezéteta két szélsőcsatárt és Sárosi középfedezetet a IlT félidőben nyújtott játéka alapján lehet. Szabó kapus eleinte bizony­talanul védett, később azonban biztoskezü kapusnak bizonyult, A magyarok kiegyenlítő gólját a rendkívül agilisán, játszó Markos lőtte a 40.p-ben.' Az osztrák csapat a szokott megbízható nemzetközi együttesnek bizonyult, kivált a csapatból Moek középfedezet, a két hátvéd, különösen Sesta, továb­bá Platzer kapus, a csatársorban azonban ezúttal Smdelar szürkébben ját­szott. / kiemelni . — Magyar-támad ások után a 3. p-ben Cseh szögletrugást erőszakolt ki. A 6.p-ben Markos beadását Titkos kapufának lőtte. A 8,p-ben bontakozott ki az osztrákok első veszélyes támadása' Víesselik-Ostermann révén, de Biró a 16-os vonalon tisztázott. Majd Titkos lőtte a labdát az osztrák kapus ke­zébe. Változatlanul hevesiramú"iát ék közben Szabónak Wesselik, maid Ostermann lövését kellett kiöklöznie. A 18 f p-ben pedig Schall lövését Szabó csak kornerra tudta menteni. A 21.p-ben Titkos lövése hajszálnyira kerülte el az osztrák kaput. A 32.p-ben Markos beadását Sőry csak centiméterekkel lőtte a kapu-fölé.-A 33.p-ben Schall kiszökött, Szabó azonban önfeláldozóan men­tett. A 35,p-ben a labda Nauschtól Östermannhoz került, aki elfutott Biró mellett és lapos, éles lövése a 16-os sarkáról a rosszul helyezkedő Szab^ mellett a magyar kapu jobb sarkában kötött ki, /0:1/ Közvetlen ezután esett az osztrákok első szögletrugása, a 38.p ben pedig Ostermann beadását Schall kapufának lőtte. A 43.p-ben Cseh bombalövéset a kapufa mentette. Szünet után a magyar válogatott állandó fölénybe került, ugy hogy a mérkőzés nagy részében a két hátvéd is a fél vonalon tanyázott. Kis szerencsével az' utolsó 10 percben a mérkőzést meg is nyerhette volna. Az osztrákok ekkor időhúzásra dolgoztak, ugy hogy a közönség tüntetett is ellenük. Magyar-támadás után a 2,p-ben Titkos beadásába]. Markos, lövése kornerra került, Teleki lövése pedig kapulécről pattant'vissza,' Az 5.p-ben Sindelart a \iro lesállás miatt lefütyülte.-A 7.p-ben Sárosi szöktette Titkost, aki a labdával túlfutott a vonalon. A ll.p-ben a labda .az egész magyar támadósor lábán keresztül Titkos elékerült, oki azt 5 méterről a kapusba lőtte. A 12.p-ben Korányi és Schall összeszaladt, a IS^bejB líausch váratlan lövését Szabó fogta. Titkos, majd pedig Sindelar támadását: fujta le a'biró kétizben is lesállás miatt. A magyar fölény mind kirivóbb v lett. A 16.p ben Barátky éles lövése került kapu mellé. A 18,p-ben,Wesselik lövés 7 " kerülte cl a magyar kaput. A 20.p-ben sarokrugós'volt Ausztria ellen. köz v "u Sesta és Mock összefejelt, Sestát sérülten ki is vitték, A 25,p-ben Ostermann lövését Szabó fogta. Rövid osztrák fölény után uibólaa magyar csapat vette át a támadó szerepót. A 27,-pben -soh váratlan, lapos lövése került kapu mellé, a 28ip-ben Barátky az utolsó pillanatban mentett-Wesselik előtt, az osztrákoknak ez volt az utolsó veszélyes támadásuk* A 29.-pben Sesta visszatért mais Cseh és Barátky helyet cserélt, mert előzően Barátky labda helyett a földbe rúgott és megsérült'', A 3l*p-bcn Teleki nehéz hely­zetből kn^rara fejelt^ a 35* p-ben Cseh lövése került kapu mellé, a 39*p-ken titkos lövése kerülte el a laput , a 40.p-ben Barátky keresztlabdájával Mar­kos kapura lőtt, a labda Sesta lábai között a későn vetődő kaou mellett a hálóba került /l;l/.Az utolsó p: .-"kben a magyar csapat valósággal Kapujunoz szejgozto ellenfelét és Markos éles lövése is alig kerülte el a kaput.