Sportkiadás, 1933/1

1933-05-25

/-/ §. Prá ga, május 25. A I.liga bajnoki labdarugó mérkő- * zések során csütörtökön a Sparta 5:2-re győzött a Viktória Ziskov ellen,/ Félid&:l:l volt, V/Sz § B é c s. május 25* Bécs. városa labdarugó serleg döntőjében az Austria 1:0 /l:0/-ra győzött a Brigittenauer AC ellen. Az Austria győzelmével a Középeurőpai Kupa-mérkőzések egyik résztvevő­je és első ellenfele a prágai Slaviá less. V/Sz :: § B a s e 1, május 25. 'Berl in-*Basel városközi labda­rugó mérkőzése döntetlenül l:l-ra végződött.'A félidőben nem esett f/Sz -.­:: • § Z ü r i c h, május 25. 'A Bayern München, Délnémet ország bajnokcsapata, a loung Fellowstől 2:0 arányú vereséget szenvedett. Félidő: 1:0 volt. V/Sz :: t § B o c h u m. május 25. A Glasgow Rangers., Skócia labda­rugó bajnokcsapata csütör tökön Középnémetország válogatottjai ellen ' 5:0-ra győzött. Félidll 2:0 volt. A mérkőzést zubogó esőben játszották, felázott talajon .A skótok góljai közül English középcsatár hármat,. Fle min g és I/foc Phail egy-egy gólt lőtt. V/Sz :: § P á r i s, május 25.•Franciaország-Wales válogatott labda rugó mérkőzését a colonbesi stadionban játszották 20,000 néző előtt. A mérkőzis döntetlenül egy.-egy-re végződött,Félidfi 0:0 volt, A ^l es i csapat gólját Griffith /Middlesborough/ a franciák gólját-a roueni Nicolas lőtte. : : § P á r i s, május 27.• A Roland­; Garrós lawter.' is z. pályán' csütörtökön folytatták a nemzetközi lawnteruiisz versenyt.­; A férfi párosban Xohrling-üíabro vitz 4 szet'es küzdelemben verseéget szenvedett a francia Cochct,-Morlir együttestől 6:4,5:7,6:4,6:2 arányban.*Egyéb eredmények: Női páros: Seriven,Sigart-Aussom Krawinkol 6:4,8:6, Matniou,rtyan ­Riley-George 6:0,6:1, Férfi páros: Prenn,Sh ields-Kyrbi,Far§uarsonw.oYCireiwfórd, Turnbull-Gentien, jouhaux 6:4,6:2,3:6,6:3, S:toh,rlunoi-Iilde.Loe 3:6, 6:3,8:6,6:2,..Quist,Mc Grath-Lcsueur,Leguay 2:6,6:8,6:4,7:5,6:2 v cgycs páros : Barbicr,Boussus- 7ittmgsdale,Hughetí-'5:7,6:3,7:5 V/Sz ::. §Mag. dobur g, : május 25. A Vilmos-fürdő medencéjében Gerda St ege maim az 500 m-es gyorsúszásban 7 p. • 49.2 mp.-cel uj német hölgyuszó rekordot úszott.. V/Sz